pre 8 minuta 10: 34
Porodica koja je stvorila Lejkerse želi u Evroligu: Čuvena dinastija pregovora o kupovini Asvela
Francuski medij "BeBasket" tvrdi da dve strane su blizu dogovora.
Profimedia
Imao je Marko Beceki sreće, ali i znanja da dođe do pobede u Silverstonu. Uspeo je vozač Aprilije da se najbolje snađe u opštem haosu, iskoristi loš dan braće Markez, kvar na Jamahi kod Fabija Kvartarara i donese italijanskom timu prvu pobedu u sezoni.
Srećan je bio posle trke Masimo Rivola, izvršni direktor Aprilije, koji se u poslednjih mesec dana "dopisivao" sa aktuelnim prvakom Horheom Martinom, koji evidentno nije bio zadovoljan kako ovaj motor funkcioniše.
„Želeo bih da pošaljem poruku Horheu Martinu da imamo motor s kojim i on može da pobeđuje. Fabrika naporno radi. Naša poruka je da je motor spreman. Želimo da pobeđujemo i sa Horheom i čekamo ga raširenih ruku", rekao je Masimo Rivola.
Osvrnuo se Rivola i na nezadovoljstvo Horehea Martina, ali čini se da ima razumevanje za njega.
„Martinje u stanju koje niko od nas nije u mogućnosti dobro da razume. Moramo imati poštovanje prema njegovoj situaciji. Učinićemo sve što možemo da shvati da je ovo mesto gde mora biti. Bio je ovo prilično težak period. Nismo bili previše srećni od početka sezone, zbog onoga što se desilo Horheu. Trebala nam je ova pobeda", objasnio je Rivola.
Pokazao je Beceki da Aprilija funkcioniše samo je treba razumeti.
„Imali smo neke tužne i teške dane, ali ovo je rezultat našeg rada“, rekao je Beceki.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
10.07.2026 16: 09
Glavna trka vozi se u nedelju od 14.00 časova
09.07.2026 16: 22
Nakon njegovog udesa pojedini vozači kritikovali su bezbednost šljunčanih izletnih zona na stazi u Asenu, ali Beceki smatra da u njegovom slučaju to nije igralo nikakvu ulogu.
03.07.2026 11: 55
Rivola je istakao da su pojedine greške bile isključivo vozačke, ali je u isto vreme pokazao razumevanje za pritisak pod kojim se Beceki nalazi.
27.06.2026 16: 06
U generalnom plasmanu vodi Marko Beceki sa 186 bodova, dok je Horhe Martin drugi sa 177 bodova, a Fabio Di Đanantonio ima 164.
pre 17 sati 17: 00
Bivši inženjer italijanskog tima otkrio je da Britanac i Nemac imaju mnogo toga zajedničkog
pre 21 sat 13: 35
Vozač Aprilije najbrži u današnjim, spektakulanim kvalifikacijama za njegov tim.
08.08.2026 08: 20
Vozač Aprilije s pomešanim osećanjima očekuje nastavak ovogodišnjeg 12. Moto GP vikenda.
07.08.2026 12: 20
Italijanski motociklista ne pravi sebi pritisak, tokom povratničkog Moto GP vikenda, posle pada, teških povreda i operacija.
Ostavite komentar