pre 18 minuta 12: 38
Aleksa Tomović uz još 52 skijaša nije završio prvu trku slaloma na ZOI
Srpski skijaš promašio kapiju posle prvog prolaza prve slalomske vožnje.
TV Arena sport/ Screenshot
Mladi srpski bokser Marko Pižurica osvojio je "Vojvođansku zlatnu rukavicu", dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Dragana Jovanović, saopštio je BSS.
Pižurica je u finalnoj borbi u kategoriji do 80 kilograma pobedio Sajfulaha Saidoualeva iz Austrije. Jovanovićeva je u finalu borbe u kategoriji do 54 kilograma bia uspešnija od Suprije Tkokčko iz Indije.
Tradicionalni međunarodni tunir "Vojvođanska zlatna rukavica" održan je od 23. do 27. avgusta po 41. put u Subotici. Na turniru je učestvovalo više od 65 takmičara iz 10 zemalja u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Najbolji strani bokser je Rus Matvei Makovei, a za najbolju stranu bokserku proglašena je Bravna Šarma iz Indije. Najbolji tehničar je Nikola Cvetković, a najbolja tehničarka Ruskinja Darija Novinskaja. Za najborbeniji par proglašeni su omladinci Nikola Cvetković (Srbija) i Kristijan Nielborg (Mađarska) i omladinke Bravna Šarma (Indija) i Svetlana Tuvakova (Rusija). Za najboljeg sudiju na turniru izabran je Rus Andrei Nikulenko.
Reprezentaciju Srbije je na turniru predstavljalo 20 takmičara: Luka Ranković (60 kg), Severdžan Gaši (48 kg), Luka Mihajlović (57 kg), Hristofer Dimitrov (67 kg), Filip Džida (63,5 kg), Filip Durtanosi (60 kg), Đorđe Jojić (67 kg), Vladimir Beriša (63,5/67 kg), Hamza Rašljanin (67 kg), Lazar Bovan (71 kg), Nikola Cvetković (71 kg), Strahinja Mitrović (75 kg), Srđan Teofilović (80 kg), Srđan Tomić (86 kg), Marko Pižurica (80 kg).
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
03.05.2023 14: 52
Srpska bokserka je ponela srebrno odličje sa Evropskog prvenstva u konkurenciji do 17 i 18 godina.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 16h
pre 18 minuta 12: 38
U poslednjih nekoliko meseci se dosta priča o potencijalnom dolasku UFC organizacije u Beograd
15.02.2026 00: 07
MMA spektakl pod okriljem BRAVE organizacije stigao je u Beograd!
15.02.2026 00: 06
Srpski borac Nikola Joksović nije uspeo da dođe do trijumfa na glavnoj borbi BRAVE 104 događaja u Beogradu.
14.02.2026 23: 21
Srpski takmičar Borislav Nikolić ostvario je majstorski podvig na BRAVE 104 događaju u hali "Aleksandar Nikolić".
Ostavite komentar