Vesti iz borilačkih veština

25.06.2023 21:32
Tekvondisti Aleksandra Perišić i Stefan Takov doneli medalje Srbiji na Evropskim igrama TAS

Posle pet medalja kajakaškog dela ekspedicije Srbije na Evropskim igrama u Poljskoj došli su na red i tekvondisti da se popnu na pobedničko postolje, a to su učinili nova kontinentalna šampionka Aleksandra Perišić i njen bronzani kolega Stefan Takov.

Osvajačica zlatnog odličja u kategoriji do 67 kilograma na najviši stepenik takmičenja u Krakovu popela se posle velike dominacije u finalnoj borbi sa Sesilijom Kastro Burgas iz Španije i pobede u dve runde.

Pre toga je trećeplasirani na Starom kontinentu, u konkurenciji takmičara do 74 kg, u odlučujućem duelu savladao Kalojana Bineva iz Bugarske - 2:1.

Dan ranije, vlasnica olimpijske medalje Tijana Bogdanović završila je učešće u prvoj borbi u kategodiji do 54 kg, dok je Nikola Stanić (63 kg) izgubio meč za treće mesto.