Miloš Janičić Marko Bojković MMA boks debi Balkan Boxing | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz borilačkih veština

Miloš Janičić odgovorio na prozivke Marka Bojkovića: Ja sam mu bolna tačka do kraja života, on je lak protivnik za mene

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

03.03.2026 16:37
Miloš Janičić TV Arena sport
Miloš Janičić

Miloš Janičić nije borac koji želi da se "zaključa" u jednu sferu sporta. Profesionalno je počeo u MMA, a u međuvremenu nastupao i u "dirty boxing" disciplini. Sada je vreme za nov debi, i to u bokserskom ringu!

Janičić se sprema da ostvari svoj prvi profesionalni boks nastup, i to na "Balkan Boxing" događaju u organizaciji Bokserskog Saveza Srbije i Arena Channels Group:

"Što se tiče mog boks debija, mislim da je to nešto što mi jako puno odgovara u trenutnoj situaciji s obzirom da imam malo praznog hoda između MMA mečeva, dok se čeka taj UFC koji treba da dođe u Beograd. Dokle god imam praznog hoda mogu da radim nešto što neće ugroziti moju MMA karijeru i što će da mi donese dobro iskustvo - kao na primer boks koji jako volim i poštujem." 

Sve je više boraca koji iz jedne kategorije borilačkog sporta pređu u drugu, posebno u sport, a prema crnogorskom takmičaru postoji jasan razlog:

"Smatram da je jako puno MMA boraca zakoračilo u boks i svi ulaze u taj sport jer je najplaćeniji na svetu. To se do sada definitivno pokazala kao budućnost i neka sigurna stanica za MMA borce i kik-boksere. Baš smo sada videli da možda najveći, odnosno najtrofejniji kik-bokser svih vremena, Riko Verhoven treba da radi boks meč za WBC pojas protiv Aleksandra Usika." 

 

 

Janičić trenutno nema protivnika za meč, ali to ne znači da ne zna sa kim bi želeo da se oproba:

"Što se tiče mog protivnika za boks derbi najviše bih voleo da to bude neko iz MMA sveta, recimo Stefan Negucić koji me već dugo vremena proziva - a mislim da nije borac koji je adekvatan da me proziva s obzirom da ima previše poraza u zadnjih par mečeva i da nije dokazan. S obzirom da hoće da se nakači na moj hajp, definitivno bih voleo sa njim da radim boks meč jer mislim da neće odbiti tu ponudu."

Za kraj, o prozivkama Marka Bojkovića:

"Što se tiče Bojkovića i Negutića mislim da su to dva vrlo laka meča za mene, u boks svetu a i MMA. Ako hoće boks meč ili MMA tu sam za obojicu. Što se tiče prozivki Bojkovića i Negutića to je već sve jasno. Bojković je jako iskompleksiran, ja sam mu bolna tačka do kraja života, ali i Negutiću koji se nije ostvario kao čovek, a ni kao borac. Trenutno je u problemu sa svojom karijerom, ali i životom, pa je našao da se kači na moje ime. Sada možemo u boksu, ali i MMA, vrlo rado ću da ga prebijem kako god hoće. Evo sada ima priliku 28. u Boru, meni treba da nađemo protivnika, tako da ako je raspoložen - tu sam", podvukao je Janičić.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.