pre 12 minuta 10: 27
"Crne mačke" iz Sanderlenda na putu Pepa Gvardiole
Sanderlend dočekuje večeras Mančester siti (21.00, TV Arena 1 Premium) u 19. kolu Premijer lige.
Profimedia
Medison Skver Garden često biva ratište gde borci stvaraju istoriju, a UFC 322 događaj ne odstupa od norme. U noći između subote i nedelje TV Arena Fight prenosiće "na papiru" najuzbudljiviji snop borbi u ovoj godini, gde će dva takmičara hitati ka statusu dvostrukog šampiona. Veliki je ulog u igri, a za Islama Mahačeva i Žang Vejli ovo može biti veče koje će pamtiti doveka.
Dagestanski borac, i doskorašnji prvak lake kategorije, će poslednji ući u oktagon, gde će izazvati Džeka dela Madalenu za veltervejt pojas (do 77 kilograma). Odmah pre njega isto to učiniće Vejli, koja je slamka kategoriju već pokorila i sada traži status duplog šampiona duelom sa Valentinom Ševčenko. Iako će to biti duel dve ratnice, sve oči uprte su u glavnu borbu večeri.
Islam Mahačev je već odavno pokazao ne samo da je jedan od najboljih boraca na planeti, već u istoriji. Vezao je 15 pobeda zaredom i duel sa Australijancem biće prilika da se izjednači sa Andersonom Silvom na vrhu liste najvećih neporaženih nizova u istoriji UFC-a. Proverenim metodama ostvario je ovaj uspeh, a protiv Dela Madalene zasigurno neće menjati svoju taktiku koja do sada nije naišla na preveliku prepreku.
Put koji je Habib Nurmagomedov prokrčio njegov saborac je unapredio i produžio, a sada hita ka nebesima. Iako neće zvanično imati "double champ" status, ovo će biti druga divizija kojom bi Mahačev gospodario - što bi bilo ostvarenje njegovog sna.
Ipak, to neće biti lako ostvariv zadatak. Džek Dela Madalena je borac sa kakvim se nije susreo do sada. Stilovi prave dobre borbe, a od ove možda i nema bolja kombinacija trenutno u organizaciji. Mahačev pred sobom ima protivnika koji već poseduje skicu kako da se nosi sa ozbijlnim rvačima. On je do veltervejt pojasa stigao relativno skoro, pošto je u maju savladao Belala Muhamada. Na toj borbi potvrdio je da poseduje veoma dobru odbranu od rušenja, a ujedno i ruke koje mogu napraviti veliku štetu.
Nema sumnje da će u jednom momentu ova borba otići do partera, ali to nije nešto čega se Dela Madalena plaši. Može se reći da Islam mora biti oprezniji u stojci nego njegov protivnik na podu, što je samo potvrda koliko je ovo dobro usklađena borba.
Na glavnom događaju ne postoji borac koji nije neko "ime" - Dejna Vajt se nije štedeo za ovaj spektakl. Prenos, koji na Areni Fight počinje od 04.00 časova, ima spremljeno pet spektakularnih borbi, gde možemo videti bivšeg šampiona velter Liona Edvardsa koji ulazi u oktagon da se oproba protiv Karlosa Pratesa.
Takođe, snage će odmeriti Šon Brejdi i Majkl Morales, dva potencijalna kandidata za najboljeg borca u diviziji do 77 kilograma. Duel koji će otvoriti "main card" naišao je na određene komplikacije. Benil Darijuš nije uspeo da spusti težinu na vreme, zbog čega će morati da se odrekne 20 odsto svoje zarade od borbe sa Benoa Sen Denijem.
Sati nas dele od spektakularnog događaja koji se ne sme propustiti, večeri koja će svakako ispisati nove stranice UFC istorije!
UFC 322, Medison Skver Garden
Džek dela Madalena (18-2-0) - Islam Mahačev (27-1-0) - velter kategorija
Valentina Ševčenko (25-4-1) - Žang Vejli (26-3-0) - ženska muva kategorija
Šon Brejdi (18-1-0) - Majkl Morales (18-0-0) - velter kategorija
Leon Edvards (22-5-0) - Karlos Prates (22-7-0) - velter kategorija
Benil Darijuš (23-6-1) - Benoa Sen Deni (15-3-0) - laka kategorija
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
29.10.2025 13: 40
Jedan od najboljih i najuzbudljivih srpskih MMA boraca govorio je za naš portal pred naredni UFC izazov.
11.07.2025 23: 00
Jedno rivalstvo koje se već dugo krčka jeste između Ilije Topurije i Islama Mahačeva - dva najbolja takmičara u celoj organizaciji.
14.02.2025 21: 30
Nova era UFC organizacije donosi nam drugačiju generaciju šampiona, ne samo po stilu već i po imidžu. Jedan od njih je Ilija Topurija, koji je već godinu dana šampion "pero" kategorije (do 66 kilograma).
17.01.2025 17: 50
Tek je januar, a na pomolu je jedan od najboljih borilačkih događaja godine. Sva pažnja MMA sveta usmerena je ka UFC 311 eventu koji u noći između subote i nedelje možete ekslkuzivno pratiti na našim kanalima.
30.12.2025 09: 10
Na licu mesta stradali su vozač i suvozač, a naknadno je potvrđeno da su u pitanju Džošuin kondicioni trener Sina Gami i njegov lični trener Kevin Lac Ajodele, ljudi koji su godinama bili ključni deo njegovog stručnog tima.
29.12.2025 19: 18
Aleksandar "Džoker" Ilić i Miran "Slo-Roki" Fabjan na FNC 27 priredbi u Minhenu 7. februara.
29.12.2025 17: 24
Masovna tuča izbila je u ringu nakon pobede grčkog predstavnika.
29.12.2025 16: 52
Beogradski karate savez održao je Svečanu akademiju posvećenu obeležavanju izuzetno uspešne sportske 2025. godine, u kojoj su beogradski klubovi i sportisti ostvarili značajne rezultate na domaćoj i međunarodnoj sceni, saopšteno je iz Saveza.
Ostavite komentar