pre 11 minuta 23: 00
Lorenco Pelegrini produžio ugovor sa Romom do 2027. godine
Italijanski fudbaler Lorenco Pelegrini produžio je ugovor sa Romom do 2027. godine, saopštio je danas klub iz Rima.
AP Photo/Lynne Sladky
Aleksandar Volkanovski novi je UFC šampion perolake kategorije! Bivši prvak ove divizije vratio je pojas nakon odlaska Ilije Topurije u "lightweight", a na njegovo upražnjeno mesto došao je posle večerašnje pobede nad Dijegom Lopezom na priredbi u Majamiju, gde je slavio jednoglasnom odlukom sudija.
I pored odlične predstave momka iz Meksika, koji je pre borbe sa Volkanovskim dobio "title shot" posle pet vezanih pobeda u oktagonu, iskusni Australijanac pokazao je zašto je jedan od najodlikovanijih boraca (5 odbrana) u "featherweight-u". Svojim iskustvom i "fajterskim IQ-om", dominirao je tokom svih pet rundi, a hrabro srce Lopeza i njegovo požrtvovanje, na kraju, nije bilo dovoljno da ubedi sudije.
Inače, videli smo pravi rat u režiji ovih boraca, pa su navijači i gledaoci Arene Fight imali prilike da uživaju u jednoj prvoklasnoj borbi, kako, uostalom, i dolikuje meč koji se radi za titulu. Videli smo gomilu ozbiljnih razmena i dosta taktičkog nadmudrivanja u "stend-apu", gde je u nekoliko navrata, meč lako mogao da ode i na drugu stranu.
Lopez se odlično borio... Iako je odnos u broju udaraca bio debelo na strani Volkanovskog, Meksikanac je u nekoliko navrata ozbiljno uzdrmao Australijanca. Falio je, doduše, malo jači "punching power" da bi se nokautirao popularni "Volk", ali svakako jedna odlična predstava Lopeza, koji je pre svega hrabrom izbedvom i velikom željom pokazao da mu je mesto na vrhu liste izazivača.
Sa druge strane Volkanovski je bio konkretniji u razmenama. Iako nije uvek držao sredinu oktagona, preciznijim udarcima, boljom kretnjom i pre svega, zahvaljujući jačem generalnom utisku, dobio je naklonost sudija, pa je tako sa 36 godina postao najstariji šampion divizije u istoriji UFC-a.
"Dobar je osećaj vratiti se ovde. Obećao sam porodici da ću ponovo uzeti titulu. Svi su me otpisali jer imam 36 godina. Dobio sam priliku posle dva vezana poraza, a sada sam ponovo tu, na vrhu. Imam veliko poštovanje prema Lopezu. Neverovatan momenat, zaista velika privilegija. O ovome će se pisati i praviti filmovi - oboren je rekord!", rekao je Volkanovski u izjavi posle meča.
Aleksandar Volkanovski sada ima 27 pobeda i četiri poraza u oktaginu, a jedina dva pod okriljem UFC organizacije upisao je protiv Ilije Topurije i Islama Mahačeva (dva puta). Prvi poraz zabeležio je na startu karijere protiv Korija Nelsona.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
08.02.2025 15: 00
Aleksandar Topurije odmeriće snage u oktagonu sa Kolbijem Tiknesom iz Australije.
pre 3 sata 19: 38
Prvi čovek UFC organizacije održao reč, Apeks centar u Las Vegasu renovinar specijalno za večerašnju priliku.
pre 4 sata 18: 13
Glavnu borbu večeri na UFC priredbi u Las Vegasu predvodiće Mateuš Gamrot i Kvijelan Salkid.
07.08.2026 18: 07
Irski MMA borac poslao poruku nakon što je uspešno operisao koleno.
pre 2 sata 20: 37
Amerikanac ulazi u kavez iduće godine.
pre 3 sata 19: 38
Prvi čovek UFC organizacije održao reč, Apeks centar u Las Vegasu renovinar specijalno za večerašnju priliku.
pre 4 sata 18: 13
Glavnu borbu večeri na UFC priredbi u Las Vegasu predvodiće Mateuš Gamrot i Kvijelan Salkid.
pre 9 sati 14: 05
Ozbiljno ime stiže u najveću svetsku MMA organizaciju.
Ostavite komentar