
pre 2 sata 23: 00
Espanjol umalo "pucao sebi u nogu" na Dmitrovićevom jubileju: Na kraju pobeda nad Majorkom
Fudbaleri Espanjola uspeli su da sačuvaju sva tri boda na svom stadionu nakon što su jedva izvukli pobedu protiv Majorke
Šara Magomedov, UFC borac koji će sutra u popodnevnom terminu na eventu u Rijadu odmeriti snage u oktagonu sa Majklom Pejdžom, osvrnuo se na izjavu Islama Mahačeva da će napasti pojas u srednjoj kategoriji, gde se inače, i sam bori.
Od kako je šampion lake kategorije najavio napad i na drugu titulu u najprestižnijoj MMA organizaciji na svetu, priče o tome ne prestaju. Iako je vlasnik pojasa Drikus de Plesis, nezanemarljivo krupniji borac od Islama, Mahačev veruje da će to biti lagan meč za njega, a baš o tome govorio je i Magomedov.
Uoči zvaničnog merenja tokom medija deja u Rijadu, upitali su Magomedova da li Islam može do nove UFC titule, a Dagestanac je odgovorio potvrdno:
"On (Islam) ima sve što je potrebno da se odlično suprotstavi Drikusu. Lako može da skoči na 84 kilograma. Ima dobro telo za našu diviziju i odlične veštine koje idu uz to. Siguran sam da bi imao uspešno borbu protiv njega", rekao je Dagestanac i dodao:
"To bi sigurno bila uzbudljiva borba za navijače. I pre sam govorio o tome, u srednjoj kategoriji mnogo toga se dešava. Imamo dobar broj kvalitetnih boraca, roster je drugačiji i polako postajemo jedna od najzbudljivih divizija u UFC-u. Ukoliko Islam bude želeo da skoči dve kategorije, ja se eventualno mogu boriti za upražnjeni pojas ako ga on više ne bude hteo", dodao je Magomedov. Tanjug/Richard Wainwright/AAP Image via AP
Pre eventualne borbe za šampionski pojas u srednjoj kategoriji, Islam će vrlo verovatno napasti titulu u "velteru" gde je prvak njegov veliki prijatelj Belal Muhamed. Utisak je da ta kategorija više prija Islamovoj fizionomiji tela, gde neće morati mnogo da skida kilažu, pa će posle toga okušati sreću protiv dosta korpulentnijeg Du Plesisa.
Podsetimo sve mečeve UFC organizacije možete pratiti na TV Arena Fight. Prvi naredni event je već sutra u Rijadu, gde ćemo pored Izraela Adesanje i Magomedova, gledati u oktagonu i čuvenog Majkla "Venoma" Pejdža - bivše zvezde Belatora koja je od skora član UFC-a.
Main card na programu je od 18.00, dok studijska emisija počinje sat vremena ranije.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
12.09.2025 22: 25
Borbu Duška Todorovića i Hosea Medine pratite sutra od 23.40 časova na TV Arena Fight.
10.09.2025 21: 35
Iako je već skoro godinu dana van oktagona, Džon Džouns ne odustaje od tvrdnje da planira povratak UFC-u.
10.09.2025 16: 32
U pitanju je Mantas Kontradavičijus iz Litvanije, koji ima samo jedan poraz u oktagonu uz sedam pobeda.
07.09.2025 14: 28
Beograd biva organizator sve više takmičarskih događaja, a u budućnosti nas potencijalno čeka i UFC event u našoj državi!
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 11 sati 14: 50
Šah-boks je mešavina strategije i snage koja privlači ljude, izjavio je generalni direktor Bokserskog saveza Srbije Sergej Lomakin.
pre 14 sati 11: 17
Memorijalni MMA turnir okupio rekordan broj učesnika! Najveći amaterski MMA turnir ikada organizovan na ovim prostorima
pre 15 sati 10: 31
Imao je već dugo Konor Mekgregor političke abicije, u avgustu ih je konkretizovao zvaničnom kandidaturom za mesto predsednika Republike Irske, a onda je usledio novi šok - odluka da se povuče.
14.09.2025 17: 24
Do najvećeg odličja na takmičenju serije G-2 u Hamburgu stigao je trijumfom nad Milanom Moleom rezultatom 2:0.
Ostavite komentar