
pre 16 minuta 18: 50
Džejms Milner ostao u Brajtonu i počeo da broji sitno do rekorda Premijer lige
Garet Beri neće još dugo biti na vrhu jedne od najprestižnijih statistika fudbalskog prvenstva Engleske.
MMA spektakl održan u Los Anđelesu pod nazvom "UFC 311" opravdao je sva očekivanja. Ljubitelji borilačkih veština mogli su da uživaju u majstorijama vrhunskih boraca, a u glavnoj borbi večeri Islam Mahačev je pokazao da je na vrhuncu možći i savladao je Reneta Moikona.
Brazilac jeste poražen u ovom meču i to već u prvoj rundi, ali ako se zna da je pre samo dva dana pristao da "uskoči" u ovaj meč, onda mu se mora odati priznanje za sve što je uradio.
Moikon je bio ravnopravan takmičar dok je borba bla u stend apu, i čak je uspeo da udzdrma rivala, no kada se prešlo u parter tu nije imao nikakve šanse protiv jendog od najboljih boraca u istoriji ovog sporta.
Mahačev je tom prilikom pokazao sve svoje kvalitete i iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala, pa je "giljotinom" rešio ovaj meč u svoju korist.
Navijači u Los Anđelesu, ali i oni u Srbiji i regionu koji su spektakl iz Sjedinjenih Američkih Država pratili u prenosu na TV Arena fight kanalu, imali su prilike da vide još mnogo zanimljivih borbi i uzbuđenja.
Primera radi, Merab Dvališvili je tako nakon pet neverovatnih rundi uspeo da porazi Umara Murmagomedova i odbrani naslov šampiona, a Jirži Prohaska je tehničkim nokautom bio bolji od Džamala Hila.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
19.05.2025 17: 28
Brazilac je nakon poraza na UFC 315 događaju bacio rukavice na pod, čime se oprostio od borilačkog sporta.
12.05.2025 14: 12
Jedan od najboljih srpskih MMA boraca Duško Todorović razgovarao je za portal Arene sport pred naredni UFC okršaj u Las Vegasu 31. maja.
04.05.2025 11: 38
Kori Sendhegen je u drugoj rundi tehničkim nokautom savladao Devisona Figerida na meču bantam kategorije (do 61.3 kilograma).
03.05.2025 21: 30
Tinejdžerka iz Kameruna izgubila život posle nesreće u kojoj je učestvovao MMA borac.
pre 21 sat 21: 53
Kamaru Usman pokušaće da prekine seriju od tri poraza uzastopce u meču protiv Hoakina Baklija ovog vikenda.
11.06.2025 20: 54
Gruzijski šampion slavio prekidom u trećoj rundi.
10.06.2025 16: 00
Džastin Gejči jedan je od najboljih boraca u UFC-u.
08.06.2025 22: 05
Supruga poznatog MMA borca objavila loše vesti.
Ostavite komentar