
pre 7 minuta 14: 10
Štutgart dočekuje Hajdenhajm i nada se bodovima za Evropu
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
Najbolje bokserke i bokseri Srbije, u tri starosne kategorije, "silaze"sa Zlatibora, gde su obavili završne pripreme za Balkansko prvenstvo u Loznici (16 - 24. novembar), a njihova trenutna forma, želja za dokazivanjem i rejting slute na brojne medalje u ringovima pod svodom dvorane "Lagator".
Kako u konkurenciji juniorki/juniora, tako u delu takmičenje rezervisanom za omladinke/omladince i seniorke/seniore. U tom optimističkom dugu govori i selektor ženske ekipe Mirko Ždralo.
"Otklonili smo sve dileme koje smo imali u prethodnom periodu i spremni smo za veliki bokserski događaj u Loznici. Jedva čekam start takmičenja jer su sve naše devojke veoma motivisane da pišu istoriju u 'Lagatoru', poručuje Ždrelo.
Bokserski savez Srbije
Njegovo mišljenje deli i srpska olimpijka sa OI 2024 u Parizu, Sara Ćirković, svesna sebe i ostalih.
"U našem timu je uvek pozitivna atmosfera što je veoma važno kada idete ka tome da postignete što veći cilj. Jedva čekamo da počne Balkanski šampionat za koji smo se puno pripremali i smatram da ćemo ostvariti odličan uspeh na istom. Srećna sam što boksujem u Loznici, s jedne strane zato što je Loznica grad boksa, a sa druge strane zato što ću boksovati blizu mog Bratunca iz kog će doći puno ljudi da me bodri", kazala je srčana bokserka.
Skupu najboljih sportista u rukavicama sa Balkana raduje se i naš bokser Almer Memić.
"Odradili smo mini kamp sa bokserima iz Ukrajine, Bugarske i Makedonije. Mislim da smo svi maksimalno fizički i psihički spremni za Balkansko prvenstvo u Loznici. Jako nam znači što su pripreme održane upravo na Zlatiboru gde je zaista velika nadmorska visina. Nadam se da čemo svi dati svoj maksimum i osvojiti najsjajnija odličja", rekao je Memić.
Predstavnici Srbije na prvenstvu Balkana u boksu
JUNIORKE: Melinda Utaši (48kg), Nataša Lukić (50kg) Dara Šešo (52kg), Milica Pantelić (60kg), Dunja Vuksić (63kg) i Anđelina Miletić (66kg). Selektor – Mirko Ždralo.
JUNIORI: Pavle Popović (46kg), Filip Stanojević (50kg), Vuk Berklović (54kg), Tarik Rašljanin (57kg), Nikola Bogatinoski (60kg), Petar Sandić (63kg), Vasilije Đurđević (66kg), Đorđe Đorić (75kg), Veljko Ristić (80kg) i Gabrijel Makić (+80kg). Selektor – Bane Jovičić.
OMLADINKE: Sanja Mitić (50kg), Nikolina Džida (52kg) i Anastasija Bošković (70kg). Selektor – Mirko Ždralo.
OMLADINCI: Severdžan Gaši (48kg), Nikola Maksimović (51kg), OgnjenAntić (63,5kg), Hamza Rašljanin (71kg), Vuk Vukajlović (75kg), Ognjen Vučićević (80kg), Srđan Tomić (86kg) i Ognjen Komarčević (92kg). Selektor – Bane Jovičić.
SENIORKE: Dragana Jovanović (52kg), Sara Ćirković (54kg), Anđela Branković (57kg), Sanja Marković (60kg), Kristina Kuluhova (63kg) Anastasija Lukajič (66kg), Milena Matović (70kg) i Nikolina Gajić (75kg). Selektor – Mirko Ždralo.
SENIORI: Omer Ametović (51kg), Luka Mihajlović (57kg) Stefan Camović (60kg), Nazif Sejdi (63.5kg), Filip Džida (67kg), Igor Rogić (71kg), Almir Memić (75kg) i Rastko Simić (80kg). Selektor – Milan Piperski.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
11.04.2025 11: 12
Srpska bokserka Sara Ćirković boriće se protiv Francuskinje Romane Moulai za svetsku profesionalnu titulu na spektaklu IBA "Noć šampiona" 27. aprila u Banjaluci, objavio je Bokserski savez Srbije.
01.04.2025 16: 10
Srpska bokserka Sara Ćirković izjavila je da jedva čeka meč za svetsku profesionalnu titulu, koji će biti održan 27. aprila u Banjaluci.
24.03.2025 14: 25
Srpska bokserka Sara Ćirković boriće se 27. aprila u Banjaluci za svetsku profesionalnu titulu, saopšteno je danas iz BSS.
14.03.2025 11: 18
Šesti dan Svetskog prvenstva u boksu za žene je pred nama, a borbe iz niškog "Čaira" pratite u direktnom prenosu na Areni Fight.
pre 19 sati 18: 41
Srpska džudistkinja Marica Perišić poražena je danas od Francuskinje Marte Favaz u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom prvenstvu u Podgorici.
23.04.2025 17: 15
Predstavnica Srbije dobila borbu za treće mesto, sa Laurom Abelanda Martinez iz Španije.
20.04.2025 15: 53
Meč između Ćirković i Mulai za svetsku profi titulu u osam rundi u kategoriji do 53,5 kg biće održan 27. aprila u Banjaluci na IBA "Noći šampiona".
19.04.2025 14: 25
Publika srpske prestonice imaće priliku da 24. maja uživa u FNC 23 događaju na kom će nastupati Darko Stošić, Marko Bojković i mnogi drugi.
Ostavite komentar