Vesti iz borilačkih veština

11.10.2023 21:00
Aleksandra Perišić osvojila zlato na GP u Kini: Srpkinja na korak od OI u Parizu! TV Arena sport

Aleksandra Perišić, srpska tekvondistkinja, trijumfovala je na Gran priju u Kini osvojivši zlato u kategoriji do 67 kilograma, pobedivši Saru Šari iz Belgije rezultatom 2:0 u finalu.

Ovom pobedom, aktuelna vicešampionka sveta napravila je značajan korak ka kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu.

Na ovom takmičenju u Kini učestvovalo je ukupno 256 sportista i sportistkinja, a Aleksandra je uspela da iz sebe izbori još jedno zlato u izuzetno konkurencijskom okruženju.

Ovo je samo nastavak uspešne serije nastupa za srpsku tekvondistkinju, koja se nedavno okitila najsjajnijom medaljom na Evropskim igrama.