pre 16 minuta 10: 24
Osnovali su klub u tajnosti, na prvu utakmicu otišli peške, a sve je počelo zbog jedne ljubavi: Neverovatna priča o nastanku Vojvodine
Uoči utakmice generacije...
AP Photo/Karl B DeBlaker
Finale istočne konferencije najjače hokejaške lige na svetu ove sezone donosi nam duel 2 pobenika divizija, odnosno 2 najbolje ekipe istoka iz regularnog dela sezone. Njujork Rendžersi, najbolje plasirana ekipa ligaškog dela šampionata, pobedili su Karolina Hurikejnse, dok su se Florida Pantersi u finale istoka plasirali nakon trijumfa nad Boston Bruinsima. Obe serije su završene nakon 6 utakmica.
Florida se u finale konferencije plasirala drugi put zaredom. Prošle sezone bili su bolji od Karoline i plasirali su se u veliko finale, gde su poraženi od Las Vegasa. Rendžersi su u finalu istoka drugi put u 3 sezone, poraženi su 2022. od Tampa Beja. Njujork u seriju ulazi sa prednošću domaćeg terena.
U regularnom delu sezone Florida je pobedila u 2 od 3 utakmice, dok su Rendžersi dobili treću posle boljeg izvođenja penala. U plejofu su se sastajali samo jednom do sada, 1997. i tada je Njujork bio bolji u 5 utakmica.
Mika Zibanedžad i Vinsent Troček predvode Rendžerse sa po 14 poena, dok je Igor Šesterskin verovatno najbolji golman u dosadašnjem plejofu sa primljena 2.4 gola po utakmici i procentom odbrana od .923. Sa druge strane ekipu Floride predvode Metju Tkačuk sa 14 poena i Aleksander Barkov sa 13, dok na golu Sergej Bobrovski prima 2.37 gola po utakmici sa procentom odbrana .902.
„Veliki su, jaki su i igraju fizički zahtevan hokej“ rekao je za Pantere Piter Laviolet, trener Rendžersa koji se nakon pobede nad Karolinom nalaze pred još jednim sličnim izazovom, protiv još jednog izuzetno agresivnog protivnika. Da se radi o dve ekipe izuzetnog kvaliteta potvrđuju i reči trenera Floride Pola Morisa koja za Njujork kaže da su „vrlo vrlo brza i vrlo talentovana ekipa. Imaju sve pozicije pokrivrene. Imaju golmana, napadače, pozadi su krupni i jaki, a napadači su izuzetno vešti“.
Seriju u korist Rendžersa mogu odlučiti igrači poput Krisa Krajdera, koji je najbolji strelac ekipe u plejofu sa 7 postignutih golova. Njegov hettrik u 6. utakmici protiv Karoline je doneo Njujorku plasman u finale konferencije, a njegovo umeće da ispred mreže pak skrene u gol je verovatno najbolje od svih igrača u ligi. Sa druge strane igrač vrlo sličnih karakteristika koji se odlično snalazi ispred gola je najbolji strelac Floride iz regularnog dela, Sem Rajnhart koji je do plejofa postigao čak 57 golova.
Vrlo interesantna statistika je i odnos u šutevima u okvir gola. Rendžersi su do finala istočne konferencije došli sa čak negativnim odnosom šuteva u okvir gola (upućuju 26, protivnicima dopuštaju 32 po utakmici), a posle ekipe koja je najbolja u tom segmentu (izbacili Karolinu), sada igraju sa Floridom koja je druga najbolja u toj statističkoj kategoriji. Florida upućuje 33, a dozvoljava samo 24 šuta u okvir gola po utakmici.
Rendžersima će biti potrebno da budu domantni u igri specijalnih timova (igra sa igračem više/manje) i da Šesterkin bude bolji golman. Igra specijalnih timova protiv Karoline treba da ih ohrabri jer su prošli ekipu koja je bila najbolja u igri sa igračem manje, a druga najbolja sa igračem više. Rendžersi su ipak uspeli da ih nadigraju 7-2 u tim situacijama (5 golova su dali sa igračem više a čak 2 sa igračem manje).
Nije nikakva mudrost da Bobrovski mora da brani odlično, ali pitanje je da li može biti bolji od Šesterkina. Floridi će biti potrebno da golmanski više nego parira Njujorku, biće im potrebna bolja igra golmana, kao i da pokušaju da se nadigravaju u igri 5 na 5, odnosno da se drže dalje od klupe za kažnjene, jer je Njujork pokazao da kažnjava i najmanji propust.
Gledaćemo jednu izuzetno izjednačenu seriju, koja vrlo lako može da ode u svih 7 utakmica. Nema sumnje da i jedna i druga ekipa zaslužuju da budu ovde, a koja god da se plasira u veliko finale neće biti iznenađenje. Prva utakmica se igra u četvrtak od 02:00h u Medison Skver Gardenu u Njujorku.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
03.01.2026 14: 11
Rendžersi kao zvanični gosti slavili protiv Florida Pantersa 5:1 u ovogidšinjoj "Winter Classic" utakmici.
02.01.2025 12: 37
Ono što je svet hokeja video u 2024. godini biće zauvek upamćeno. Od čiste radosti do duboke tuge, 2024. godina je bila nezaboravna u NHL-u.
26.09.2024 22: 25
NHL Global Series Challenge Germany igra se u petak 27.9. od 20:30h u kom će Bafalo Sejbersi snage odmeriti sa ekipom EHC Red Bul Minhen u pripremnoj utakmici u neverovatnom SAP Gardenu.
08.06.2024 19: 00
U veliko finale NHL lige ove sezone plasirali su se Florida Pantersi iz istočne konferencije, koji se nakon prošlogodišnjeg poraza od Las Vegasa vraćaju u finale i Edmonton Oilersi iz zapadne konferencije, koji su poslednji put u finalu igrali 2006. kada su u 7. utakmici poraženi od Karoline.
14.07.2026 10: 20
Red Soksi su nastavili impresivan pobednički niz, Šohei Ohtani stigao je do još jednog istorijskog dostignuća, Džastin Verlander najavio je kraj karijere, dok su draft i novi stadion Tampa Bej Rejsa dodatno obeležili sedmicu za nama.
07.07.2026 10: 20
Majami Marlinsi ispisali su istoriju franšize serijom od 20 pobeda u jednom mesecu, Dejv Roberts postao je najbrži menadžer koji je stigao do 1.000 trijumfa u istoriji lige, objavljeni su kompletni sastavi za All-Star utakmicu, dok borba za vrh divizija i ključne serije pred pauzu već nagoveštavaju kako bi mogao da izgleda oktobarski plejof.
02.07.2026 20: 04
Aleksandar Ovečkin nastaviće da predvodi Vašington Kepitalse i u narednoj sezoni.
30.06.2026 10: 22
Proteklu nedleju u u MLB-u obeležili su veliki trijumfi, istorijska dostignuća i krupne promene u van terena.
Ostavite komentar