Poraz Miomira Kecmanovića u Bukureštu

19.04.2024 12:33
Miomir Kecmanović Tanjug/TSS/ Srđan Stevanvić
Miomir Kecmanović

Miomir Kecmanović izgubio je u osmini finala turnira u Bukureštu od Španca Pedra Martinesa 2:1 (7:6, 3:6, 6:3).
Ovo je, inače bio njihov prvi međusobni duel, a meč je završen posle dva časa i 47 minuta igre.

Kecmanović je vrlo dobro ušao u meči i sve je slutilo na novi trijumf. Već u prvom gemu srpski teniser je došao do brejka, ali se u nastavku vodila velika borba u kojoj je Španac posle 73 minuta dobio prvi set.

Srpski teniser je uzvratio u drugom setu, ali je Španac opet brzo izjednačio. U osmom gemu Kecmanović je napravio brejk, servirao je za izjednačenje i na kraju uspeo u tome, iako je Martines imao 0:40 i tri vezane brejk prilike. Činilo se tada da je psihološka prednost na strani srpskog asa.

Ipak, treći set je pripao španskom teniseru, koji je u šestom gemu oduzeo servis Kecmanoviću, a tu prednost sačuvao je od kraja.

Martines će i četvrtfinalu turnira u Bukureštu igrati protiv Francuza Gregori Barere.