pre 1 minut 21: 38
(UŽIVO, VIDEO) Crvena zvezda - Larn 4:0: "Crveno-beli" privode meč kraju, a saznali su i ime rivala u narednom kolu
Crvena zvezda igra sa Larnom revanš meč drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
AdmiralBet ABA liga/Crvena zvezda/Djordje Kostić
Vreme je za Evroligu! Crvena zvezda sutra od 20.00 časova počinje svoje učešće u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju, i to na svom terenu. U "Beogradskoj areni" dočekaće Olimpiju iz Milana, ali nepotpunog sastava.
Trener Janis Sferopulos je na zvaničnom obraćanju medija pred 1. kolo takmičenja otkrio da će na "manekene" ići bez četiri važna igrača:
"Četvorica nisu u timu. Grejem je dobio udarac i van ekipe je još nekoliko dana. Ne znamo tačno. Plavšić je iskrenuo skočni zglob na poslednjem treningu, on će takođe preskočiti utakmicu. I Dobrić ima isti problem kao na kraju leta sa reprezentacijom. Bole ga leđa. Nije spreman da igra. Kenan ide u Ameriku, verovatno mora na operaciju"
Naravno, na toj listi nije Džoel Bolomboj koji je povređen od prošle sezone, tako da će Crvena zvezda zapravo bez petorice ići na Armani. I pored tegoba, grčki stručnjak jedva čeka da započne bitke sa velikim klubovima:
"Uzbuđeni smo zbog početka sezone. Igramo protiv veoma dobrog rivala koji ima mnogo novih igrača. Imaju kvalitet. Nažalost, imamo mnogo problema s povredama", rekao je Sferopulos novinarima u Beogradu.
Grčki stručnjak izjavio je da očekuje da ekipa reaguje uprkos kadrovskim problemima.
"Svi ostali moraju da pokriju njihovo odsustvo. Potrebna nam je i podrška navijača. Ovo je nov tim i želimo da počnemo na pravi način. Novajlije se adaptiraju na tim, navikavaju se na filozofiju. Za prvu utakmicu smo spremni, ali što više budemo igrali to ćemo biti bolji", zaključio je trener Crvene zvezde.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
02.10.2025 23: 17
Nisu se proslavili crveno-beli u Minhenu...
02.10.2025 20: 13
Prvo kolo nije bilo najbolje - loša odbrana, neuigrana ekipa i novi problemi sa povredama. Sada je red da se, odmah, okrene novi list.
01.10.2025 18: 43
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos izjavio je pred utakmicu 2. kola Evrolige protiv Bajerna da njegova ekipa mora da popravi odbranu i donosi bolje odluke u napadu u odnosu na duel protiv Olimpije iz Milana.
30.09.2025 22: 09
Košarkaši milanske Olimpije pobedili su večeras kao gosti Crvenu zvezdu rezultatom 92:82 u meču prvog kola Evrolige. Crveno-beli su doživeli istu sudbinu kao i njihov "večiti rival", koji je doživeo Debakl u Dubaiju.
YouTube
pre 23min
YouTube
pre 46min
pre 3 sata 18: 15
Hapoel iz Tel Aviva nastavlja da sklapa tim za napad na titulu Evrolige.
pre 3 sata 17: 41
U pitanju je Lester Kinjones, koji je veoma blizu da karijeru nastavi u Evropi.
pre 5 sati 16: 06
Novi igrač crno-belih se obratio "grobarima".
pre 9 sati 12: 27
Žalgiris privodi kraju dolazak Kaodiričija Akobundu-Ehiogua, atletskog fenomena sa prijavljenim odrazom od 122 centimetara.
Ostavite komentar