pre 7 minuta 14: 55
Evan Furnije posle pobede Olimpijakosa: Bili smo istrajni i čvrsti
Olimpijakos je osvojio titulu klupskog prvaka Evrope, pošto je večeras u finalu Fajnal-fora Evrolige, u Atini pobedio Real Madrid 92:85.
Profimedia
Košarkaši Bajern Minhena odbranili su domaći teren i ostvarili sjajan trijumf nad Crvenom zvezdom rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u 28. kolu Evrolige. Porazili su direktnog konkurenta na tabeli, pa su time "oteli" crveno-belima petu poziciju.
Pobeda nad klubom sa Malog Kalemegdana je četvrti put ove sezone da su Bavarci stigli do trocifrenog učinka. Šutirali su izvanredno za tri poena, a meč je otišao u njihovu korist već na startu drugog poluvremena. Odmah nakon meča, Vladimir Lučić je za medije prokomentarisao trijumf svog tima.
"Veoma jak protivnik. Kao što sam rekao pre meča, talentovani su i iskusni, bore se za plej-of kao i mi. Znali smo da će biti nervozni, kao i mi i trebalo nam je vremena da vidimo kako treba da igramo. Bili smo bez trojice igrača u rotaciji i ovo je bila velika i važna pobeda za nas", poručio je Vladimir Lučić.
Bajern je pokazao sjajan mentalitet na ovom meču. Iako nisu uspeli da dođu do boljeg međusobnog skora nad Zvezdom, upisali su 17. pobedu u takmičenju i prišli korak bliže plasmanu među šest najboljih timova takmičenja.
"Mentalitet je takav, ako želimo da uradimo nešto u ovoj sezoni moramo da budemo na dobroj poziciji, da se borimo svi kao jedan. Pogledaćemo video, videćemo kako smo odigrali ovaj meč, idemo meč po meč i sledeća utakmica je najvažnija", poručio je kapiten Bajerna.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
14.05.2026 15: 56
Za deset godina, koliko je Vladimir Lučić proveo u Minhenu, srpski košarkaš je postao pravi simbol Bajerna i uspona kluba ka statusu stabilnog evroligaša.
17.04.2026 22: 05
I nemaju baš mnogo čemu da se raduju crveno-beli...
31.03.2026 18: 18
Velike reči jednog od najtrofejnijih trenera u Evropi...
07.03.2026 08: 30
Ovo kolo su imali sreće što su svi oko njih pretrpeli poraze, te je samo protraćena prilika za napredak, a ne i mesto koje trenutno imaju.
pre 2 sata 12: 20
Dušan Alimpijević iza sebe ima sezonu koja je privukla pažnju brojnih evropskih klubova, pa srpski stručnjak trenutno važi za jedno od najtraženijih trenerskih imena na tržištu. Sjajni rezultati sa Bešiktašem, plasman u finale Evrokupa i odlična izdanja u turskom prvenstvu dodatno su podigli njegov ugled među evropskim velikanima.
pre 15 sati 23: 14
Srpski centar je otkrio da je 14 godina čekao ovaj trenutak.
pre 15 sati 23: 10
Košarkaši Olimpijakosa osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su večeras u spektakularnom finalu Evrolige savladali Real Madrid rezultatom 92:85.
pre 16 sati 22: 09
Crveno-beli iz Pireja su posle prave drame slavili sa 92:85 protiv Reala
Ostavite komentar