pre 11 minuta 14: 01
Infantino ne staje: Na redu "podmićivanje" saveza?
FIFA nudi savezima do 40 miliona dolara ako podrže ulazak privatnog kapitala, dok bi protivnici plana dobili samo po 10 miliona.
Tanjug/Bernd Thissen/dpa via AP
Navikli su navijači Borusije Dortmund da gledaju Ligu šampiona na svom stadionu, a njihovi miljenici su prišli korak bliže plasmanu u istu. "Žuti zid" je savladao Borusiju Mehenladbah 3:2 (3:1) u 30. kolu Bundeslige.
Prvi deo igre je protekao u dominaciji "milionera", barem kada je u pitanju posed lopte. Nije bilo previše šansi u prvi 45 minuta, a jednu od njih je iskoristio Ko Itakura. Japanac je u 24. minutu tresao mrežu za goste i doneo im prednost. Mehendgladbah je stigao i do drugog gola u 40. minutu, ali je on poništen odmah zbog ofsajda.
Domaćin je uspeo da iz prvog udarca u okvir gola stigne do izjednačenja preko Serua Girasija u 41. minutu. Svega 180 sekundi nakon toga je iskoristio i Feliks Enmeča i doneo potpuni preokret ekipi Nika Kovača na poluvremenu. Tu nije bio kraj goleadi u prvom poluvremenu jer je i Daniel Svenson stigao do pogotka u nadoknadi.
Činilo se da je to kraj za Mehengladbah. Međutim gosti su se vratili u 56. minutu kada je Kevin Šteger bio precizan sa "bele tačke". Imao je domaćin nekoliko prilika da stavi tačku na meč, ali su propustili svaku šansu. Na kraju su uspeli da sačuvaju prednost i upišu 13. trijumf u nacionalnom prvenstvu.
Dortmund nakon ove pobede zauzima sedmu poziciju sa 45 bodova, četiri manje od četvrtoplasiranog Lajpciga koji zauzima mesto koje vodi u Ligu šampiona. Sa druge strane Mehengladbah je pao na deveto mesto sa 44 boda.
Bundesliga, 30. kolo
SUBOTA
Frajburg - Hofenhajm 3:2 (2:2)
/Holer 28,57, Doan 36 - Bulter 45+2, Kramarić 45+5/
Hajdenhajm - Bajern 0:4 (0:3)
/Kejn 12, Lajmer 19, Koman 36, Kimih 56/
Majnc - Volfsburg 2:2 (2:1)
/Li 37, Kohr 40 - Arnold 3, Vavro 89/
Lajpcig - Holstajn 1:1 (0:1)
/Šeško 74 - Makijo 44/
Verder - Bohum 1:0 (0:0)
/Vajzer 80/
Union - Štutgart 4:4 (4:4)
/Ilić 5, 45+6, Leite 18, Kverfeld 38 - Undav 23, Milot 29, Šabot 43, Funrik 45+1/
NEDELJA
Augsburg - Ajntraht 0:0
Borusija D. - Borusija M. 3:2 (3:1)
/Girasi 41, Enmeča 44, Svenson 45+4 - Itakura 24, Šteger 56pen/
St Poli - Bajer L. 19.30 (A1P)
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
26.05.2026 10: 39
Arsenal i Borusija Dortmund su iskazali najveće interesovanje za veznog igrača Crvene zvezde.
18.05.2026 21: 04
Prema vestima iz Nemačke, Borusija iz Dortmunda spremna da plati 25 miliona evra za veznog igrača Crvene zvezde.
15.05.2026 12: 40
Inasio je omladinski reprezentativac Italije, a u Dortmund je stigao iz Atalante 2024. godine i ove sezone se probio u prvi tim, za koji je odigrao šest utakmica i dao jedan gol.
11.05.2026 13: 55
Hertin Kenet Ajhorn ne prestaje da oduševljava fudbasku javnost
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 2d
pre 12 minuta 14: 01
FIFA nudi savezima do 40 miliona dolara ako podrže ulazak privatnog kapitala, dok bi protivnici plana dobili samo po 10 miliona.
pre 27 minuta 13: 46
Kapiten engleske fudbalske reprezentacije imun na pozive drugih klubova.
pre 1 sat 12: 47
Evropska "kuća fudbala" razmatraće narednih dana kakav će se stav i koraci preuzeti nakon izjave Đanija Infantina o budućnost Svetskog prvenstva
pre 2 sata 12: 09
Crno-beli očekuju da dokusure Unu Štrasen.
Ostavite komentar