(VIDEO) Klub Briž bez problema prošao Solun i plasirao se u polufinale Lige konferencije

18.04.2024 23:09
Fudbaleri Briža bili su sigurni u Solunu Tanjug/AP Photo/Giannis Papanikos
Fudbaleri Briža bili su sigurni u Solunu

Klub Briž je i na stadionu"Tumba" u Solunu pokazao da je u ovom trenutku daleko kvalitetniji tim od PAOK-a. Belgijanci su u Grčku došli sa golom prednosti, a već posle prvog poluvremena imali su vođstvo od 2:0, a dvostruki strelac bio je Đutgla Blanš u 33. i 45. miutu.

Srpski reprezentativac Andrija Živković ostao je na klupi, ali je već na startu drugog dela ušao na teren umesto Murga.

Očekivalo se da će PAOK biti konkretniji u drugom poluvremenu, ali je opet više prilika imao Briž, jednu nije iskoristio Nusa u 58. minutu.

Tračak nade pojavio se u 61. minutu za domaći tim. Posle prekršaja Balanta sudija je pokazao na belu tačku. Radnost PAOK-a je kratko trajala, jer je posle VAR provere odluka o penalu poništena zbog prethodnog ofsajda.

Na kraju Briž je sasvim zasluženo prošao u polufinale Lige konferncije.