(VIDEO) Fiorentina nastavila niz mečeva bez pobede: Milenkovićeva "viola" miroljubiva protiv Đenove

15.04.2024 20:28
fudbaler Fiorentine i Đenove u duelu na meču bez pobednika Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
fudbaler Fiorentine i Đenove u duelu na meču bez pobednika

Fiorentina još čeka na "baksuznu" 13. pobedu u fudbalskom prvenstvu Italije, pošto ni u petom vezanom meču nije uspela da bude maksimalna, iako je imala prednost domaćeg terena i publike protiv Đenove - 1:1 (0:1).

U isto vreme, štoper srpske reprezentacije Nikola Milenković i njegovi "ljubičasti" mogu da budu zadovoljni, pošto su izbegli treći vezani poraz u Seriji A, gde su još ranije prokockali šansu da se tim putem probiju do Evrope.

Gubili su na poluvremenu, golom Artura Gudmundsona u 42. minutu, iz penala, ali su našli način da uzmu jedan bod, pošto je Džonatan Ikone u drugom poluvremenu materijalizovao asistenciju Đankoma Bonaventure (54).

Istina, imala je "viola" nesreću da joj, zbog ofsajda, bude poništen gol Andree Belotija u 25. minutu. Da je tako otvoren meč ko zna u kom pravcu bi se razvijao, ovako je Firenca videla osmi prvenstveni remi učesnika nokaut faze Lige konferencije.