Minimalna pobeda Kadiza protiv Granade: Navaro doneo važne bodove domaćinu u borbi za opstanak

29.03.2024 22:55
Fudbaleri Kadiza Guliver/Inigo Alzugaray Cordon Press
Fudbaleri Kadiza

Fudbaleri Kadiza su savladali Granadu 1:0 (0:0) u 30. kolu La Lige. Ovo je bila izuzetno bitna pobeda za klub iz Andaluzije koji još uvek ima realne šanse za opstanak u elitnom rangu španskog fudbala.

Domaćin imao potpuno kontrolu u većem delu utakmice. Od samog starta su dominirali u posedu lopte i u upućenim šutevima, ali se uprkos tome na pauzu za poluvreme otišlo bez pogodaka.

Drugi deo igre je Kadiz otvorio ranim golom. Robert Navaro je u 51. minutu doneo  prednost svojoj ekipi nakon asistencije Rubena Alkarza. Trijumf domaćina je do kraja mogao da bude i ubedljiviji, ali je pogodak Huanmija u 80. minutu poništen zobg faula u napadu.

Kadiz se nakon ove pobede nalazi i dalje u zoni ispadanja, odnosno na 18. poziciji sa 25 bodova. Granada sa druge strane zauzima 19. mesto sa 14.