pre 23 minuta 22: 00
Sabalenka o vrištanju na terenu i prijateljstvu sa Đokovićem
Najbolja teniserka na svetu otkrila koliko je bliska sa Novakom
Profimedia
Došao je kraj uzbudljivoj trci za Veliku nagradu Bahreina, a najbolji vozač bio je Oskar Pjastri koji je u bolidu Meklarena ostvario svoju drugu pobedu sezone. Australijanac je bio brži od konkurencije za preko deset sekundi, a na podijumu su mu se pridružili Džordž Rasel (Mercedes) i Lando Noris (Meklaren).
Pjastri je počeo na pol poziciji, a nije se odvajao od čeonog plasmana. Australijanac je vodio celu trku, a čak ni sejfti kar nije mogao da zaustavi njegov nalet u Bahreinu. Sporna situacija u 33. krugu u duelu između Jukija Cunode iz Red Bula i Karlosa Sajnca iz Mercedesa primorala je "sejfti" da izađe na stazu. U borbi za šestu poziciju, dva bolida su došla u blagi kontakt pri jednoj krivini. Suvenir tog sukoba su bili parčići vozila koji su se raspršili na stazi što je iziskivalo "smirenje" na stazi.
"Restart" je najbolje iskoristio Luis Hamilton koji je pretekao Landa Norisa za četvrto mesto. Jurio je Britanac podijum, ali je imao velike probleme sa tvrdim gumama koje mu se nimalo nisu svidele. U jednom momentu poručio je svom timu preko radija - "Ove gume su očajne". Iako se borio, na kraju je završio trku na petoj poziciji.
Pošto je Pjastri bio neumoljiv, najveća borba vodila se za drugu poziciju. U finišu trke Rasel i Leklerk su vodili veliku bitku koja je na kraju pripala vozaču Mercedesa. Dva Britanca nisu dala na sebe, ali je Rasel na kraju čvrsto zadržao "srebrnu medalju" u rukama. Ova trka najbolje je prošla za Meklaren, koji je imao prvog i trećeg vozača u Bahreinu što im donosi najveći broj bodova, a sa tim i potvrda prve pozicije na ekipnoj rang listi Formule 1.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
28.11.2025 16: 08
Kasnije danas voze se kvalifikacije za sprint trku. Sutra su na programu kvalifikacije i sprint trka, dok je start trke za Veliku nagradu Katara zakazan za nedelju u 17 časova.
23.11.2025 11: 44
Diskvalifikacija je usledila nakon što je utvrđeno da njihovi bolidi nisu u skladu sa tehničkim propisima
09.08.2025 14: 25
Britanac je posle Mađarske uspeo da smanji razliku u odnosu na klupskog kolegu na samo devet bodova.
06.08.2025 13: 07
Vozači Meklarena se ove sezone bore za titulu u šampionatu Formule 1.Pjastri se nalazi na prvom mestu u generalnom plasmanu vozača sa 284 boda, dok je Noris drugi sa 275.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
12.12.2025 17: 19
Nekadašnji reli vozač Mohamed Ben Sulajem ponovo je izabran za predsednika Svetske automobilističke federacije (FIA), saopšteno je danas na zvaničnom sajtu.
09.12.2025 22: 21
Rok za završetak svih radova je 31. maj 2026, nakon čega je planirana probna trka, mesec dana pre same F1 trke.
09.12.2025 16: 30
Britanski vozač nije žalio novac za zabavu sa porodicom, prijateljima i saradnicima.
09.12.2025 15: 10
Posle dve decenije Marko je odlučio da više ne bude deo Red Bula.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
1 dan
Ostavite komentar