Kimi Antoneli saobraćajna nesreća Formula 1 | Arena Sport
srb
najnovije
Formula 1

(VIDEO) Kimi Antoneli imao saobraćajku blizu San Marina uništio Mercedes iz limitirane serije

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.02.2026 11:28
Kimi Antoneli Guliver
Kimi Antoneli

Andrea Kimi Antoneli, vozač Mercedesa, imao je saobraćajni udesi, ali je prošao bez povreda i, prema planu, nastupiće na ovonedeljnom predsezonskom testu Formule 1 u Bahreinu.

Neposredno pred polazak u Bahrein, Antoneli je imao nezgodu na putu u mestu Seravale. Prema izveštaju saobraćajne policije, došlo je do proklizavanja i udaranja u zaštitnu ogradu, bez učešća drugih vozila.

Incident je potvrdio i Mercedes u zvaničnom saopštenju:

"U subotu u blizini njegovog doma u San Marinu, Kimi je imao saobraćajnu nezgodu. Policija je izašla na lice mesta po njegovom pozivu. U nezgodi je učestvovalo samo jedno vozilo i, iako je automobil pretrpeo oštećenja, Kimi je u potpunosti nepovređen."

Antoneli je u trenutku nezgode vozio Mercedes AMG GT 63 PRO 4MATIC+ izuzetno limitiranu seriju od svega 200 proizvedenih primeraka.

Uoči prošlomesečnog testa u Barseloni, Mercedes je promovisao isporuku ovog superautomobila Antoneliju, koji se ističe jedinstvenim detaljima poput ručno oslikane karoserije u Petronas bojama, kao i posebnim tehničkim rešenjima.

Među njima su unapređeni sistem hlađenja, dok pogon obezbeđuje 4,0-litarski V8 biturbo motor sa 612 konjskih snaga. Nezgoda se, prema očekivanjima, neće odraziti na Antonelijev program prvog testa u Bahreinu. Italijan je planiran da vozi u popodnevnom terminu prvog dana u sredu, zatim u jutarnjoj sesiji drugog dana u četvrtak, kao i ponovo u popodnevnom terminu poslednjeg dana u petak.

Njegov timski kolega Džordž Rasel voziće u odgovarajućim terminima. Prvi predsezonski test u Bahreinu počinje sutra, dok će drugi i ujedno završni test na istoj stazi biti održan od 18. do 20. februara.

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).