Mundijal - KATAR 2022
23.11.2022. • 17:23

NOVU SENZACIJU NA MUNDIJALU PRIREDIO NAM JE JAPAN: Doan i Asano režirali preokret protiv Nemačke

Mnogi im nisu davali šanse, ali su Japanci pokazali veliku želju i borbu

Novu senzaciju na Mundijalu Kataru priredio nam je Japan. Hrabra selekcija iz Azije nije odustala posle primljenog gola iz penala, hrabro su napadali i na kraju došli do velikog projekta.

Prvo je odbijena lopta stigla je do Ritsua Doana, koji nije mnogo oklevao, već ju je zakucao u mrežu Nemaca.

Uporni Japanci su nastavili sa napadima, a posle devet minuta nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asana. Maestralno je primio loptu, izdržao duel sa Nikom Šloterbekom i onda poslao nesavladvi udarac u mrežu Manuela Nojera.

Nemačka je neuspešno pokušavala da se rezultatski vrati u utakmicu. Svetsko prvenstvo u Rusiji je završila porazom od Južne Koreje (0:2), a novo započela neuspehom protiv još jedne azijske selekcije. U svakom slučaju u nastavku šampionata čeka nas prava drama u Grupi E.