Vaterpolo
11.01.2022. • 21:32

REMI U BARSELONI: Rašović i Mandić spektakularno spasili Novi Beograd

(MN Press)
Novi Beograd je u Španiji odigrao 12:12 (0:1, 5:4, 3:2, 4:5) protiv Barselonete u 7. kolu vaterpolo Lige šampiona

Veliki je Novi Beograd, ima prave asove jer da simultanku nisu zaigrali u poslednjih 15 minuta Dušan Mandić i Strahinja Rašović, Barseloneta bi sigurno zabeležila pobedu. Imao je domaćin tri gola prednosti u finišu, vodio je 10:7, 11:8, pa 12:10, ali su Mandić i Rašović izveli magiju i sačuvali nadu za plasman u drugu fazu Lige šampiona.

Prva četvrtina se završila neočekivano rezultatom 1:0 u korist naše ekipe, ali su zato u drugih osam minuta napadači pocepali mreže obojice golmana za 5:5 na poluvremenu.

Duško Pjetlović je golom posle četiri minuta doneo novu prednost Novom Beogradu 6:5, ali su onda Asensio, Granados i Munariz odveli domaćina na tri gola prednosti (10:7). Dušan Mandić je smanjio na 10:8, ali je Granados četvrtim golom (iz penala) vratio prednost od tri gola. Najbolji vaterpolista Evrope je ponovo pogodio za Novi Beograd i smanjio na 11:9. Strahinja Rašović je golom smanjio na 11:10 tri minjuta pre kraja. Međutim, Granados je bio nezaustavljiv, petim golom je opet vratio domaćiona na "plus dva".

Nisu se predavali gosti iz Beograda, na asistenciju Mandića je ponovo strelac bio Strahinja Rašović za 12:11 na 2,29 minuta do kraja. Kad je Viktor Rašović ukrao loptu na 65 sekundi do kraja, Vlada Vujasinović je uzeo tajm aut. Dobra akcija i na 27 sekundi pre kraja Strahinja Rašović iskorsitio igrača više je izjednačio na 12:12!

Imali su domaćini šansu za pobedu ali je ostalo 12:12!

Strelci za Radnički bili su: Strahinja Rašović pet, Vlada Mandić tri, Angelos Vlahopulos dva, Viktor Rašović,  Đorđe Vučinić, Draško Gogov po jedan.

Posle sedam kola Barseloneta i Novi Beograd dele četvrto mesto sa po 11 bodova. U istoj grupi lider Breša je pobedila Jadran iz Splita 6:5, Olimpijakos je bio bolji od Radničkog 11:7, a Ferencvaroš od Dinama u Tbilisiju 14:7.