24.11.2021. • 18:14

REGIONALNA LIGA: Novi Beograd rutinski savladao Šabac

(MN Press)
Tim Vladimira Vujasinovića uspešno otvorio takmičenje

Vaterpolisti Novog Beograda savladali su Šabac 14:8 (3:1, 3:3, 3:2, 5:2) u meču prvog kola Regionalne lige na turniru u Beogradu.

Šabac je bolje otvorio meč, poveo sa igračem više ali je Novi Beograd nakon toga preokrenuo rezultat i do kraja četvrtine postigao tri pogotka.

Na početku druge četvrtine tim Vladimira Vujasinovića iskoristio je igrača više, odlepio se na plus tri, vaterpolisti Šapca su na dva miuta do kraja druge deonice smanjili zaostatak (3:4) posle gola Šulca iz peterca. Ipak, Novi Beograd je uspeo da do kraja četvrtine održi plus dva pa se na prvu veću pauzu otišlo rezultatom 6:4.

U trećoj četvrtini Novobeograđani dodaju gas i dolaze do velike prednosti (9:4). Šabac je iskoristio peterac i igrača više i uspeo da smanji vođstvo Novobeograđana. Ipak, u poslednjoj deonici Novi Beograd je dominirao, postigao pet golova i rutinski priveo meč kraju.

U ekipi Novog Beograda istakao se Vučinić sa tri pogotka, Gogov, Vlahopulos i Drašović su dodali po dva, dok je u timu Anta Vasovića najefikasniji bio Šulc sa četiri gola.

Novi Beograd će u narednom kolu igrati protiv Mladosti, dok će Šabac odmeriti snage sa Jugom.