Independiente - River Plate
Nikola Jakšić
Vaterpolo
22.07.2022. • 19:09

PORAZ SRBIJE OD CRNE GORE: "Delfini" nisu uspeli da nadoknade zaostatak iz prvog poluvremena

(MN Press)
Katastrofalna druga četvrtina koštala Srbiju trijumfa

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Crne Gore 16:8 u prvom kolu grupe A Svetske lige. Ključnaje bila druga deonica u kojoj "delfini" nisu postigli nijedan gol.

Očekivano, duel je počeo klasilnim "opipavanjem" protivnika. Obe ekipe postigle su po tri gola, ali je selekcija Crne gore ipak pokazala nešto bržu i agresivniju igru.

Ipak, tim Vladimira Gojkovića bio je više nego dominantan u drugoj deonici. "Preplivali" su Srbiju, postigli pet golova, dok "delfini" nisu uspeli da zatresu mrežu rivala.

Što se drugog poluvremena tiče, Srbija je zaigrala mnogo bolje, bila dostojan, ali ne i bolji protivnik, te Crna Gora nije imala problema da privede susret kraju.

Naredni meč Srbije igra protiv selekcije Španije u subotu od 16 časova, dok je u istom terminu ali u nedelju na programu duel protiv Australije.