ČUKARIČKI PREKINUO SERIJU POBEDA: Radnički izbegao poraz u 89. minutu

Čuka rn
(MN PRESS)
"Brđani" su dva puta vodili, a Nišlije do boda stigle iz penala u finišu

U poslednjem meču 13. kola Mozzart Bet Superlige Srbije niški Radnički prekinuo je nisku pobeda Čukaričkog koji je u minulom periodu zabeležio četiri trijumfa za redom.

Duel na Banovom brdu završen je rezultatom 2:2, u otvorenom meču, oba tima imala su šansu i za više od osvojenog boda.

Rezervista domaćih Stefan Kovač je u 86. minutu pogodio je za vođstvo svog tima za 2:1,  na drugoj strani minut kasnije Bojan Kovačevič je umesto loptu, šutnuo u nogu Nikolu Štulića. Skrivio je najstrožu kaznu, a precizan sa 11 metara bio je Aleksandar Pejović za konačnih 2:2.

Već u prvom minutu šansa za goste, Petrov je pogodio stativu, a potom je veliki maler zadesio domaćina u 5. minutu. Ozbiljnije se povredio  štoper Darko Puškarić i morao je da napusti igru.

Čukarički je ubrzo poveo, na odbijenu loptu krenuli su golman Nišlija i napadač domaćih Badamosi koji je bio brži i pritom je i oboren od strane čuvara mreže gostiju. Dosuđen je penal, siguran ralizator bio je Marko Docić - 1:0.

U 24. minutu napadač gostiju Saša Jovanović je prihvatio "obitak" nakon kornera sa leve strane. Bivši igrač "Brđana" je šutirao sa 20 metara i pogodio desni ugao gola za 1:1.

Pet minuta kasnije Đorđe Ivanović je bio u šansi, zalomio je čuvara u petercu i uputio udarac, a  golman Dragan Rosić odbranio. Na početku drugog dela Nišlije su zapretile, Dinić je sa desne strane ubacio loptu na drugi stativu do usmljenog Štulića koji je zakasnio na centrašut.

Još jednu priliku za vođstvo Čukarički je propustio u 76. minutu. U brzoj kontri Kovač je proigrao Adžića, ovaj je izašao pred golmana Radničkog, šutirao je po zemlji, a Rosić odbranio.

Čukarički: Belić, Stevanović, Puškarić (Lukić), Kovačević, Tošić, Docić, Petković (Kovač), Ovusu (Endijae), Ivanović, Lučić (Adžić), Badamosi.

Radnički Niš: Rosić, Aksentijević, Savić, Jamkam, Stojanović, Pejović, Đurišić (Marjanović), Dimić, Jovanović (Cvetković), Petrov, Štulić.