Rukomet
06.07.2022. • 18:35

SRBIJA OSVOJILA 31. MEDALJU: Bronza za rukometaše u Oranu

Olimpijski Komitet Srbije
Na Mediteranskim igrama tim Srbije osvojio je 13 zlatnih, 7 srebrnih i 11 bronzanih odličja

Rukometaši Srbije osvojili su bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu, pošto su danas u meču za treće mesto savladali Severnu Makedoniju 34:29.

Nakon ravnopravne igre na početku mela, Makedonci su stekli 3 gola prednosti. Nisu se predavali srpski rukometaši i deset minuta pred kraj prvog poluvremena preokrenuli su rezultat. Na odmor su otišli sa prednošću od 15:13.

U drugom delu "orlovi" su igrali čvrsto i sigurno, kako je vreme odmicalo povećavali su prednost, pa su na polovini drugog poluvrremena imali prednost od pet golova (26:21). Izabranici Tonija Đirone do kraja nisu dozvolili da protivnik ugrozi njihovo vođstvo i zasluženo su stigli do bronzanog odličja.

Srpski sportisti završili su učešće na Igrama u Alžiru, a medalja rukometaša je ukupno 31.

Prethodno, nakon poraza u polufinalu od Hrvatske, do bronaznog odličja stigla je i ženska rukometna reprezentacija Srbije.

U duelu za treće mesto izabranice Uroša Bregara savladale su Portugal rezultatom 26:22

Srbija je u Oranu osvojila 13 zlatnih, sedam srebrnih i 11 bronzanih medalja.