22.06.2022. • 11:52

RUKOMETAŠI REMIZIRALI PROTIV JUNIORA: Odigran prijateljski meč u "Šumicama"

RSS
Obe selekcije se spremaju za važna takmičenja koja ih čekuju

Rukometne reprezentaciej Srbije koje se pripremaju za predstojeća važna takmičenja, Mediteranske igre i Evropsko prvenstvo za juniore, odmerile su snage i priredile odličnu utakmicu u SC Šumice.

Velika borba i preokreti, kao i neizvesnost koju su u finišu priredili akteri meča rezultirala je nerešenim ishodom na kraju – 34:34.

Izabranicima Tonija Đerone bila je ovo kontrolna utakmica pred odlazak u Alžir 23. juna i prilika da nakon tranažnog perioda selektor na delu vidi ekipu koja će Srbiju predstavljati na Mediteranskim igrama.

Juniorska selekcija je ovom utakmicom započela drugu fazu priprema za Evropsko prvenstvo i niz provera koje im predstoje do takmičenja koje se održava od 7. do 17. jula u Portugalu.

Mediteranska selekcija je kontrolisala igru u prvom poluvremenu i osim vođstva juniora u uvodnim minutima, „mediteranci“ su imali rezultatsku prednost u prvih trideset minuta. Sredinom prvog dela igre izabranici Tonija Đerone poveli su sa 10:6 i tu razliku uspevali da održavaju do kraja poluvremena.