23.07.2022. • 10:05

KADETI BOLJI OD AUSTRIJE: Rukometaši se spremaju za EP

RSS
Isti rivali će odigrati još dve utakmice, danas (18) i sutra (11)

Кadetska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Austriju u prvom od tri prijateljska susreta u okviru priprema za Evropsko prvenstvo - 28:19 (17:11).

Izabranici Aleksandra Brkovića su nakon izjednačenih prvih petnaest minuta preuzeli inicijativu i poluvreme završili sa šest golova prednosti.

Zalet uhvaćen krajem prvog dela utakmice nastavljen je i u drugom poluvremenu, Srbija je sigurnom igrom povećavala razliku, do 49. minuta je stečena dvocifrenu prednost (24:14), a u finišu sureta je Srbija imala maksimalnih 11 golova prednosti.

Naši kadeti su imali uspešnu prvu proveru, a na programu su još dva susreta sa istim protivnikom. Drugi meč između selekcija Srbije i Austrije je večeras u 18:00, a treći u nedelju, 24. jula od 11:00 časova.

"Zadovoljan sam pobedom i htenjem u većem delu igre, mada je bilo situacija koje smo morali bolje da rešimo. Treniramo 20 dana, polako napredujemo i generalni utisak je dobar", kaže selektor Aleksandar Brkvić.