FRANCUSKA PREGAZILA IRAN: Mađari na mišiće protiv Brazila

Francuska
Tanjug/(AP Photo/Piotr Hawalej)
Bez iznenađenja u drugom kolu na SP u rukometu

Rukometaši Francuske su uz Španiju u Grupi 1 već obezbedili plasman u četvrfinale Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.
U 2. kolu "trikolori" su savladali Iran rezultatom 41:29 (18:14), kao i "furija" imaju maksimalan učinak u grupi, o prvom mestu će odlučivati njihov međusobni duel.

U duelu sa Iranom dileme nije bilo, aktuelni olimpijski šampion je nakon ravnopravne igre u prvih deset minuta (7:7) pojačao ritam i prednost uvećavao kako je meč odmicao do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Tibo Brije i Nikolas Turna sa po šest pogotka, dok su Melvin Ričardson i Eloim Prandi po pet puta bili precizni, dok je golman Remi Debone upisao je devet uspešnih odbrana.

U selekciji Irana golman Sijavoši zaustavio je osam šuteva, a Orai, Jasin i Reza postigli su po četiri pogotka.

U Grupi 2 selekcija Mađarske je uz dosta muka i oiscilacija u igri savladala Brazil rezultatom 28:25 (14:14).

Rezultat na poluvremenu je bio nerešen nakon što su Mađasri u finišu ispustili četiri gola prednosti (13:9). U uvodnim minutima nastavka Brazilci su čak i poveli sa 15:14 i 16:15, da bi usledio novi preokret i ubedljivih 24:19 na 15 minuta pre kraja. Pet minuta kasnije Brazil je imao samo gol zaostatka (25:24) da bi Mate Lekai sa tri pogotka u nizu sačuvao vođstvo i pobedu Mađarske.

Mate Lekai je za pobednički tim postigao sedam pogotka, a jedan manje Gabor Ančin, kod Brazila da Silva je postigao šest golova.