21.01.2023. • 19:42

FAVORITI PO PLANU NA SP U RUKOMETU: Ubedljive pobede Norveške i Hrvatske

Tanjug/(AP Photo/Piotr Hawalej)
Nije bilo iznenađenja u 3. kolu grupne faze takmičenja

Rukometaši Norveške zabeležili su protiv Katara ubedljivu pobedu rezultatom 30:17 (14:9) u meču 2. kola grupe 3 na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj.

Furiozno su startovali Norvežani, poveli sa 5:0 i stečenu prednost čuvali do kraja poluvremena. U nastavku su potpuno nadigrali ekipu Katara i zabeležili najubedljiviju pobedu na turniru sa 13 golova razlike.

Najefiaksniji u pobedničkoj ekipi bili su Kristijan Bjornsen i Goran Johanesen sa po šest golova. Na visini zadatka bio je i golman Torbjorn Bergerud koji je imao 15 uspešnih odbrana.

U grupi 4 Hrvatska je stigla do sigurnih bodova protiv Belgije rezultatom 34:26 i najbliža je devetoj poziciji u konačnom plasmanu koja može da ih odvede na Olimpijske igre. Prethodno je Egipat savldao Bahrein sa 26:22 i zadržao mesto koje vodi u četvrrfinale Svetskog prvenstva.

U timu "kockastih" istakao se Marin Jelinić sa šest i Ivan Martinović i Filip Glavaš sa po pet pogotk, dok je briljirao golman Mate Šunjić sa 20 uspešnih odbrana.

Kod Belgijanaca Ćerimi, Robins i Koters postigli su po 4 gola.