Duel na meču Voždovac - Radnički 1923
05.08.2022. • 20:57

POBEDA VOŽDOVCA: Vujanović u 90. minutu srušio Radnički 1923

(MN Press)
Voždovčani ostvarili drugu pobedu u sezoni i prekinuli post od 407 minuta bez gola

Voždovac je pobedio Radnički 1923 1:0 (0:0) u petom kolu Mozzart bet Superlige Srbije i tako ostvario drugi trijumf u sezoni. Gol odluke postigao je rezervista Nikša Vujanović, koji je u 90. minutu iskoristio pas Ajdinovića i matirao Kragujevčane.

Velika vrućina uticala je na sporiji ritam igre u prvom delu, pa se uglavnom igralo između dva šesnaesterca.

Prvu zrelu priliku za domaćina propustio je Ivezić, kada je posle centaršuta i prebacivanja lopte od strane Burmaza, glavom sa pet metara šutirao pravo u golmana.

Kragujevčani su zapretilu u 33. minutu, ali je iskusni Vojo Ubiparip za malo zakasnio na prizeman pas Mirića.

Do kraja prvog dela pokušavali su i jedni i drugi da dođu do pogotka, međutim, nedostajala je mirnoća u završnici i neka bolja rešenja.

U nastavku je viđena borba, ali sve do poslednjeg minuta se činilo da će i domaćin i gost nastaviti sa postom. Vujanović je posle 407 minuta zatresao mrežu za "zmajeve".