PARTIZAN "POTOPIO" ZVEZDU: Crno-beli slavili u "večitom derbiju"

Partizan
(MN Press)
Posle tri kola obe ekipe imaju po dve pobede i poraz

Vaterpolisti Partizana savladali su Crvenu zvezdu 10:6 (3:4, 3:1, 3:0, 1:1) na bazenu "Milan Gale Muškatirović" u trećem kolu Superlige Srbije.

Najefikasniji u prvom "večitom derbiju" ove sezone bio je Lovre Miloš, koji je za crno-bele postigao četiri gola, dok su se na drugoj strani istakli Veljko Tankosić i Gavril Subotić sa po dva pogotka.

Obe ekipe sada imaju učinak od po dve pobede i jednog poraza u domaćem prvenstvu.

Crveno-beli parirali su rivalu samo u prvoj četvrtini, koju su dobili zahvaljujući odličnoj igri Tankosića i Subotića.

Međutim, sedmostruki šampion Evrope je u narednoj deonici uspeo da preokrene rezultat, da bi u trećoj četvrtini stekao prednost od tri gola, koju je sačuvao do kraja meča.

Zvezda će u sledećem kolu gostovati Novom Beogradu, dok će Partizan dočekati Valis iz Valjeva.