FINALE SP U BUDIMPEŠTI: Osmo mesto za srpske plivače

plivanje
Tanjug/(AP Photo/Petr David Josek)
Ulazak u finale veliki uspeh samo po sebi

Muška štafeta Srbije na 4x100 metara u slobodnom stilu, osvojila je osmo mesto u finalu Svetskog prvenstva koje se održava u Budimpešti.

Nacionalni tim Srbije, koji čine Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin, preplivao je bazen u Dunav areni za 3:13,83 minuta. U kvalifikacijama im je nedostajalo pet desetinki, dok im je u finalu falilo 12 stotih delova sekunde da obore državni rekord sa Olimpijskih igara postavljen u Tokiju, kada su zauzeli 10. poziciju.

Stjepanović je dobro počeo trku, ali je svom nasledniku prepustio poslednju poziciju. Barna je zatim odlično otplivao i uspeo da se domogne petog mesta, međutim Srbija nije uspela da u nastavku održi visok ritam rivala, pa je završila trku na osmoj poziciji.

Zlatna medalja pripala je selekciji SAD, srebro je pripalo Australiji, dok je bronzu osvojila Italija.