OBRADOVIĆ NAVEO UZROK PORAZA OD BARSE: Loša skok igra i šut sa distance

Partizan
(MN Press)
Partizan se loše proveo na gostovanju Barseloni u devetom kolu Evrolige

Trener Partizana Željko Obradović istakao je da su slabi procenti šuta sa distance i loša odbrana na skoku, uticali na poraz od Barselone u devetom kolu Evrolige.

Španski velikan slavio je pred svojim navijačima 79:68, a do odlučujuće prednosti na utakmici došao je sredinom druge četvrtine kada je napravljena 10:0 serija. Crno-beli su pokazali nešto bolju sliku na parketu kada je Danilo Anđušić ušao na teren u trećoj četvrtni, ali je vođstvo Katalonaca već bilo preveliko.

Jedan od ključnih faktora pobede Barselone je bila bolja igra pod košem. Domaćin je imao 40 skokova (14 ofanzivnih) naspram 30 Partizana, koji je tek u finišu susreta napunio statističke kolone u tom segmentu igre. Uz to, Beograđane nije služio ni šut sa linije 6.75, odakle su pogodili šest trojki iz 20 pokušaja.

"Teška utakmica. Počeli smo prvo poluvreme dobro, detalji su odlučili da odu na pauzu sa vođstvom. Loše smo reagovali na odbrani u preuzimanju, imali smo loš šut za tri poena i to je odlučilo. Bez adekvatne reakcije na ofanzivni skok protivnika, jednostavno nismo mogli više,” zaključio je trener crno-belih.

Crno-beli su posle ovog duela upisali peti poraz u elitnom takmičenju i sada su na učinku 4-5, dok je Barselona na skoru 6-3.