NIŠTA OD OLIMPIJADE: Poraz košarkaša Srbije od Italije

Košarka
(MN PRESS)
Italijani dobrom igrom srušili san srpskim košarkašima

Muška košarkaška reprezentacija Srbije neće učestvovati na Olimpijskim igrama u Tokiju, posle teškog poraza u finalu kvalifikacionog turnira u Beogradu od Italije.

Srpski košarkaši su izgubili od Italije rezultatom 102:95 (28:22, 29:23, 23:18, 22:32).

Razočarao je srpski tim pred brojnom publikom u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Italija je imala prednost tokom većeg dela utakmice, čak i 24 razlike, ali je Srbija pred sam kraj mogla i do čuda, koje nije uspela da ostvari.

Nadu navijačima pružili su srpski košarkaši krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada su smajili zaostatak, ali nisu imali snage da ozbiljnije ugroze protivnika.

Minut i 26 sekundi pre kraja Andjušić je svojom šestom trojkom smanjio zaostatak na 10 poena, a potom je i izboren faul i novi napad.

Filip Petrušev je tada pogodio za minus osam, ali onda Miloš Teodosić nije dao trojku kojom bi Srbiju rezultatski potpuno približio.

Usledila je penal-završnica, u kojoj Srbija nije imala velike šanse da nešto više uradi, pa je Italija pobedila sa sedam razlike i izborila učešće na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Danilo Anđušić sa 27 poena, 22 je postigao Filip Petrušev, a 17 Ognjen Dobrić.

Italiju je predvodio Nikolo Manion sa 24 poena, dok je poseban doprinos dao Ahile Polonara sa 22 poena i 12 skokova, uz indeks korisnosti 32.

Srbija je na prošlim Olimpijskim igrama u Riju osvojila srebrnu medalju, koju neće moći da odbrani.

Muška košarkaška reprezentacija Srbije propustiće Igre u Tokiju, kao što je nije bilo i 2012. u Londonu i 2008. u Pekingu.