Na programu od 23:00
lopta
Košarka
12.09.2021. • 22:50

GLORIJA KUP: Efes u finalu savladao Žalgiris, dobre partije Petruševa i Lovernja

lopta
(MN Press)
Evropski šampion opravdao ulogu favorita

Košarkaši Efesa osvojili su “Glorija kup“ u Istanbulu, pošto su sa 82:60 savladali Žalgiris.

Poslednja utakmica tunira u Turskoj, završena je rutinskom pobedom prvaka Evrope, koji je napravio odličnu uvertiru pred susret sa Partizanom, u kojoj će legendarni kapiten crno-belih Novica Veličković završiti profesionalnu karijeru.

Efes je dominirao tokom celog meča, a Žalgiris nije imao odgovor za Tundžera i Moermana, koji su sa 18 i 16 poena predvodili turskog šampiona do 16. pobede u nizu u svim takmičenjima.

Dobru partiju pružio je i srpski centar Filip Petrušev, koji je upisao 11 poena i osam skokova, dok je Vasilije Micić postigao osam poena i zabeležio pet uspešnih dodavanja.

U redovima litvanskog šampiona najviše se istakao miljenik i bivši igrač Partizana, Žofri Lovernj, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa deset poena i 12 skokova.

U borbi za treće mesto na turniru Lokomotiva je savladala Tofaš sa 73:70.