DALAS PREKINUO SERIJU MEMFISA: Odlično drugo poluvreme Maveriksa

Dalas
Tanjug/AP Photo/Brandon Dill
Grizlisi su do duela sa Teksašanima imali niz od 11 uzastopnih pobeda

Košarkaši Memfisa prekinuli su niz od 11 uzastopnih pobeda, pošto su na svom terenu izgubili od Dalasa rezultatom 112:85.

Domaćin je igrao bolje u prvom poluvremenu i na odmor otišao sa blagom prednošću od pet poena (55:50), da bi u nastavku susreta, gosti iz Teksasa preokrenuli tok utakmice i ostvarili 23. pobedu u sezoni.

Treća četvrtina je bila ključna za Maverikse, koji su, nošeni Dončićem, Krisom i Finijem-Smitom, slomili otpor rivala i deonicu dobili sa 34:18. Talentovana ekipa Grizlisa nije imala odgovor na timsku igru protivnika, koji je utakmicu u Memfisu završio sa 30 uspešnih dodavanja.

Sredinom poslednje deonice, izabranici Tejlora Dženkinsa, kapitulirali su pred gostima, nisu postigli nijedan poen za šest minuta, dok je Dalas serijom 17:0 definitivno rešio pitanje pobednika.

Srpski centar Boban Marjanović, nije ulazio u igru.

Sastav:

Dalas: Dončić 27 (12 sk i 10 as), Hardavej 16, Kris 15, Branson 15, Pauel 13, Fini-Smit 13, Bulok 10, Kleber 3.

Memfis: Morant 19 (8 as), Bejn 16, Anderson 12, Klark 9, Džekson 8, Vilijams 7, Adams 6, Kalver 4, Melton 2, Tilman 2.

Memfis je treći na Zapadu sa učinkom 30-15, dok su puleni Džejsona Kida na petoj poziciji iste konferencije sa skorom 23-19.