/ Vesti
Izdvajamo
Cedevita vodi u Podgorici
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 21.01.2019.
Zagrepčani imali poen prednosti posle prve četvrtine, a "plus dva" na poluvremenu derbija 16. kola ABA lige.

Budućnost - Cedevita 40:42 (19:20, 21:22) nakon prvih 20 minuta poslednjeg meča 16. kola ABA lige.

"Plavi" su u derbi ušli osokoljeni pobedom nad prvakom Evrope, Real Madridom, ali ni gostima nije manjkalo samopouzdanja nakon devet uzastopnih pobeda u regionalnom takmičenju.

Budućnost je bolje počela, rano je stekla osam poena prednosti (15:7), ali je Cedevita sve manjkavosti u svojoj igri uspešno "pokrivala" preciznim šutom za tri poena.

U prvoj četvrtini su Zagrepčani šutirali trojke 4/4, u drugoj 4/8, a prednjačio je naravno Džejkob Pulen sa četiri pogotka iz pet pokušaja.

Ni Budućnost nije loša u tom elementu (5/9), ali to joj nije bilo dovoljno da ode na poluvreme sa pozitivnim rezultatom.

Najbolji strelci: Džekson 9, Kol 7, E. Klark 5, Bitadze 5 - Pulen 15, Kobs 7, Kuk 6, Katić 5.

Krka - Igokea 69:71

TABELA: Zvezda 16-0, Cedevita 11-4, Budućnost 10-5, Partizan 10-6, Mega 9-7, Cibona 7-9, Mornar 6-10, FMP 6-10, Igokea 6-10, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.