PARTIZAN JEDNOM NOGOM U FINALU: Crno-beli na krilima Ledeja pobedili Budućnost

PKK
(MN PRESS)
Pola posla je gotovo

Partizan je odlično otvorio polufinalnu plej-of seriju AdmiralBet ABA lige savladavši Budućnost u Beogradu sa 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 21:17). Prelomni period bio je druga četvrtina u kojoj su crno-beli napravili velike ''zalihe'' i stvorili sebi mogućnost da mirno uđu u završnicu.

Neposredno pre samog početka meča, Milija Vojinović je uručio nagradu za najboljeg trenera lige treneru Partizana, Željku Obradoviću. Najtrofejniji evropski trener je ove sezone sa beogradskim timom na 26 utakmica regionanog takmičenja ostvario 22 pobede i četiri poraza, uz koš razliku 2178:1840.

ŽELJKO OBRADOVIĆ TRENER SEZONE ADMIRALBET ABA LIGE: Priznanje za trenera Partizana / 10.05.2022.

Crno-beli su dobro otvorili meč i u prvoj četvrtini bili bolji sa 18:15, pa tako nagovestili odličnu igru u nastavku. Čini se da je sam start meča bio veoma bitan za domaćina, s obzirom na to da se Obradović na konferenciju pred meč požalio na nedostatak energije na treningu, što na meču nije bio slučaj.

Druga četvrtina bila je prelomni momemant s obzirom na to da je Partizan uspeo da postigne 23 a primi samo 13 poena, pa tako na pauzu ode sa dvocifrenom prednošću. Zek Ledej je blistao u ovom periodu, pogotovo kada je po isteku trećeg minuta druge četvrtine silovito zakucao i tako digao na noge sve prisutne u dvorani.

LEDEJ DIGAO PUBLIKU NA NOGE: Snažno zakucavanje košarkaša Partizana / 10.05.2022.

Nakon toga je domaćinu bilo dosta lakše s obzirom na stečenu prednost. Podgoričani su u par navrata pokušavali da se vrate u meč, ali su izabranici Željka Obradovića jakom odbranom i organizovanim napadom sprečili da se tako nešto dogodi.

Najefikasniji igrač na meču bio je Zek Ledej koji je postigao 19 poena, upisao jednu asistenciju i zabekežio tri skoka. U redovima gostiju najuspešniji je bio Denis Sili sa 16 poena, jednim skokom i tri asistencije.

LESOR SVOM SNAGOM NA OBRUČ: Svi se sklanjaju kada se on zaleti / 10.05.2022.

Revanš meč je na programu 15. maja od 20.45 (TV Arena sport 1 premium), drugi polufinalni duel igraće Crvena zvezda i Cedevita Olimpija u četvrtak od 19.00 (TV Arena sport 1 premium).

Sastavi:

Partizan: Ledej 19, Panter 13, Lesor 11, Trifunović 7, Avramović 10, Mur 5, Zagorac 4, Koprivica 4, Smailagić 6, Madar 2, Glas

Budućnost: Kobs 14, Sili 16, Peri 8, Kuridža 7, Popović 12, Micov 3, Nikolić 2, Barović 2, Atić 2, Nikolić