FMP MERIDIAN PONOVO EFIKASAN: Trojkama pokorili Split

FMP
AdmiralBet ABA liga/Split/Ivan Ivanović
Tim iz Železnika je u poslednjoj četvrtini pogodio šest šuteva sa distance

Košarkaši FMP Meridiana pružili su još jednu efikasnu igru i na gostovanju Splitu, u 16. kolu regionalnog takmičenja, zabeležili pobedu rezultatom 95:91 (19:26, 19:12, 29:23, 28:30).

Domaćin je vodio do 16. minuta, međutim finiš poluvremena pripao je "panterima". Najpre su serijom 6:0 izjednačili rezultat na 36:36, Splićani su preko Nelsona ponovo poveli, imali su i poslednji  napad. Gosti su im oduzeli loptu, a Čarls Džensin je pogodio u poslednjoj sekundi za 38:38.

Tim iz Železnika nastavio je u istom ritmu na početku treće deonice, Trent Frejžer je postigao devet poena u nizu i doneo osetniju prednost (54:47).

Uspevao je Split da se približi međutim, kada je trebalo, trojke su pogađali Stepanović (tri puta), dva puta Valinskas i jednom Manojlović za novi trijumf FMP-a.

Nikola Manojlović je bio najefikasniji kod gostiju sa 18 poena, Trent Frejžer i Aleksa Stepanović su dodali po 17, a Marko Pavićević 12 poena. Sjajne role Tajlera Nelsona (28 poena) i Šenona Šortera (27 poena, 9 skokova) nisu donele povoljan ishod Splićanima.