Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
Fudbal
29.11.2022. • 08:00

RASPORED UTAKMICA (REZULTATI I STRELCI) NA SP: Kreću završne borbe u grupnoj fazi

Anadolija/Mohammed Dabbous
Sve mečeve Mundijala možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima TV Arena sport

Svetsko prvenstvo u Kataru ulazi u završnu fazu kada je reč o grupnoj fazi takmičenja. Pred nama je 10. dan, u kom ćemo gledati utakmice trećeg kola u grupama A i B.

Grupa A na programu je u 16 časova. Sastaće se Ekvador - Senegal, odnosno Holandija i Katar.

Domaćin je ostao bez šanse za plasman u narednu fazu, dok će se preostale tri ekipe boriti za dva mesta koja vode u osminu finala.

Nakon toga, od 21 čas, biće odigrane utakmice u Grupi B, a sastaće se Iran i SAD, kao i Vels i Engleska

U Grupi B sva četiri tima imaju šansu za prolaz, istina Vels najmanju, ali nema sumnje da nas očekuje velika borba u Kataru.

Na Svetskom prvenstvu, koje se održava od 20. novembra do 18. decembra, biće odigrano 64 utakmice, a sve će biti prenošene na kanalima TV Arena sport.

U grupnoj fazi, osim prvog dana, kada će na programu biti samo jedan duel, i drugog, kada će se igrati tri meča, svakog narednog prenosićemo po četiri utakmice u terminima od 11, 14, 17 i 20 časova po srednjeevropskom vremenu. Susreti poslednjeg 3. kola grupne faze igraće se u dva termina, od 16 i 20 sati.

Isti termini važiće i u eliminacijama.

Odmah posle grupne faze, svaki dan će se igrati po dve utakmice osmine finale (od 16 i 20 časova) i tek nakon ove runde, 7. i 8. decembra, slede prvi i drugi dan pauze na Svetskom prvenstvu. Četvrtfinalni susreti zakazani su za 9. i 10. decembar (po dva meča od 16 i 20 časova), posle kojih će timovi koji ostanu na turniru imati još po dva slobodna dana. Polufinale utakmice igraće se od 20 časova 13. i 14. decembra. Finalisti će na odmor četiri dana, a ponovo će na teren izađi, poslednji put na šampionatu, 18. decembra u 16 časova. Meč za treće mesto zakazan je dan ranije u istom terminu.

RASPORED I REZULTATI SVIH UTAKMICA:

20. novembar
1. GRUPA A: Katar – Ekvador 0:2 (0:2) VIDEO
/E. Valensija 16p, 31/

21. novembar
2.  GRUPA B: Engleska – Iran 6:2 (3:0) VIDEO
/Belingem 35, Saka 43, 62 Sterling 45, Rašford 71, Griliš 90 - Taremi 65, 90+10. penal/

3.  GRUPA A: Senegal – Holandija 0:2 (0:0) VIDEO
/Gakpo 84, Klasen 90+9/

4.  GRUPA B: SAD – Vels 1:1 (1:0) VIDEO
/Vea 36 - Bejl 82 penal/

***GRUPA A

Standings provided by Sofascore

***GRUPA B

Standings provided by Sofascore

22. novembar
5.  GRUPA C: Argentina – Saudijska Arabija 1:2 (1:0) VIDEO
/Mesi 10 penal - Al Šehri 48, S. Al Davsari 53/

6.  GRUPA D: Danska – Tunis 0:0 VIDEO

7.  GRUPA C: Meksiko – Poljska 0:0 VIDEO

8.  GRUPA D: Francuska - Australija 4:1 (2:1) VIDEO
/Rabio 27, Žiru 32, 71, Mbape 68 - Gudvin 9/

***GRUPA C

Standings provided by Sofascore
 

***GRUPA D

Standings provided by Sofascore

23. novembar

9.  GRUPA F: Maroko – Hrvatska 0:0 VIDEO

10. GRUPA E: Nemačka – Japan 1:2 (1:0) VIDEO
/Gundogan 33p - Doan 75, Asano 84/

11. GRUPA E: Španija – Kostarika 7:0 (3:0) VIDEO
/Olmo 11, Asensio 21, Tores 31,54, Gavi 74, Soler 90, Morata 90+2/

12. GRUPA F: Belgija - Kanada 1:0 (1:0) VIDEO
/Batšuai 43/

***GRUPA F

Standings provided by Sofascore

***GRUPA E

Standings provided by Sofascore

24. novembar

13. GRUPA G: Švajcarska – Kamerun 1:0 (0:0) VIDEO
/Embolo 48/

14. GRUPA H: Urugvaj – Južna Koreja 0:0 VIDEO

15. GRUPA H: Portugal – Gana 3:2 (0:0) VIDEO
/Ronaldo 65 penal, Žoao Feliks 78, Rafael Leao 80 - Andre Aju 73, Bukari 89/

16. GRUPA G: Brazil – Srbija 2:0 (0:0) VIDEO
/Rišarlison 62, 73/ 

***GRUPA G

Standings provided by Sofascore

***GRUPA H

Standings provided by Sofascore

25. novembar

17. GRUPA B: Vels – Iran 2:0 (0:0) VIDEO
/Češmi 90+8, Karimi 90+11/

18. GRUPA A: Katar - Senegal 1:3 (0:1) VIDEO
/Muntari 79 - Dija 41, Dijediu 48, Dijeng 84/

19. GRUPA A: Holandija – Ekvador 1:1 (1:0) VIDEO
/Gakpo 6 - Valensija 49/

20. GRUPA B: Engleska – SAD 0:0 VIDEO

26. novembar

21. GRUPA D: Tunis – Australija 0:1 (0:1) VIDEO
/Djuk 23/

22. GRUPA C: Poljska – Saudijska Arabija 2:0 (1:0) VIDEO
/Zjelinski 39, Levandovski 82/

23. GRUPA D: Francuska - Danska 2:1 (0:0) VIDEO
/Mbabe 61, 86 - Kristensen 68/

24. GRUPA C: Argentina – Meksiko 2:0 (0:0) VIDEO
/Mesi 64, Fernandez 87/

27. novembar

25. GRUPA E: Japan – Kostarika 0:1 (0:0) VIDEO
/Fuler Spens 81/

26. GRUPA F: Belgija – Maroko 0:2 (0:0) VIDEO
/Sabiri 73', Abduklal 90+3/

27. GRUPA F: Hrvatska – Kanada 4:1 (2:1) VIDEO
/Kramarić 36, 70, Livaja, 44, Majer u 90+4 - Dejvis 2/

28. GRUPA E: Španija – Nemačka 1:1 (0:0) VIDEO 
/Morata 62 - Filkrug 83/

28. novembar

29. GRUPA G: Kamerun – Srbija 3:3 (1:2) VIDEO
/Kasteleto 29, Abubakar 63, Šupo Moting 66 - Pavlović 45, S. Milinković Savić 45+3, A. Mitrović 53/

30. GRUPA H: Južna Koreja – Gana 2:3 (0:2) VIDEO
/Čo 58, 61 - Salisu 24, Kudus 34, 68/

31. GRUPA G: Brazil – Švajcarska 1:0 (0:0) VIDEO
/Kazemiro 82/
32. GRUPA H: Portugal – Urugvaj 2:0 (0:0) VIDEO
/Bruno Fernandeš 54, 90+3 penal/

29. novembar

33. GRUPA A: Holandija – Katar / 16.00
34. GRUPA A: Ekvador – Senegal / 16.00
35. GRUPA B: Vels – Engleska / 20.00
36. GRUPA B: Iran – SAD / 20.00

30. novembar

37. GRUPA D: Tunis – Francuska / 16.00
38. GRUPA D: Australija – Danska / 16.00
39. GRUPA C: Saudijska Arabija – Meksiko / 20.00
40. GRUPA C: Poljska – Argentina / 20.00

1. decembar

41. GRUPA F: Kanada – Maroko / 16.00
42. GRUPA F: Hrvatska – Belgija / 16.00
43. GRUPA E: Japan – Španija / 20.00
44. GRUPA E: Kostarika – Nemačka / 20.00

2. decembar

45. GRUPA H: Gana – Urugvaj / 16.00
46. GRUPA H: Južna Koreja – Portugal / 16.00
47. GRUPA G: Kamerun – Brazil / 20.00
48. GRUPA G: Srbija – Švajcarska / 20.00

- OSMINA FINALA -

3. decembar
49. 1/8 finala: pobednik Grupe A – drugoplasirani Grupe B / 16.00
50. 1/8 finala: pobednik Grupe C – drugoplasirani Grupe D / 20.00
4. decembar
51. 1/8 finala: pobednik Grupe D – drugoplasirani Grupe C / 16.00
52. 1/8 finala: pobednik Grupe B – drugoplasirani Grupe A / 20.00
5. decembar
53. 1/8 finala: pobednik Grupe E – drugoplasirani Grupe F / 16.00
54. 1/8 finala: pobednik Grupe G – drugoplasirani Grupe H / 16.00
6. decembar
55. 1/8 finala: pobednik Grupe F – drugoplasirani Grupe E / 16.00
56. 1/8 finala: pobednik Grupe H – drugoplasirani Grupe G / 20.00

7. decembar - slobodan dan
8. decembar – slobodan dan

- ČETVRTFINALE -

9. decembar
57. 1/4 finale: pobednik 53 – pobednik 54 / 16.00
58. 1/4 finale: pobednik 49 – pobednik 50 / 20.00
10. decembar
59. 1/4 finale: pobednik 55 – pobednik 56 / 16.00
60. 1/4 finala: pobednik 51 – pobednik 52 / 20.00

11. decembar – slobodan dan
12. decembar – slobodan dan

- POLUFINALE -

13. decembar
61. polufinale: pobednik 57 – pobednik 58 / 20.00
14. decembar
62. polufinale: pobednik 59 – pobednik 60 / 20.00

15. decembar – slobodan dan
16. decembar – slobodan dan

17. decembar
63. Utakmica za treće mesto: poraženi 61 – poraženi 62 / 16.00

- FINALE -

18. decembar
64. Finale: pobednik 61 – pobednik 62 / 16.00

Poslednje vesti

Poslednji video snimci