vlahović kostić
05.10.2022. • 22:53

JUVENTUS SLAVIO PROTIV MAKABIJA: Pogodak Vlahovića i het-trik asistencija Di Marije

Guliver/Daniele Buffa
Prvi bodovi u Ligi šampiona za izabranike Masimilijana Alegrija

Juventus je na svom stadionu savladao Makabi iz Haife rezultatom 3:1 u okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Srpski napadač, Dušan Vlahović, postigao je drubi gol za italijanski klub, dok je titulu igrača utakmice poneo Anhel di Marija.

Juventus je odlično otvorio meč i već u prvih dvadeset minuta stvorio nekoliko šansi. Najpre je u 11. minutu Kvadrado odložio povratnu loptu za Dušana Vlahovića, koji je dobro šutirao, ali nedovoljno snažno te je golman gostiju uspeo da odbije loptu u korner.

DVE ŠANSE VLAHOVIĆA ZA DVA MINUTA: Srpski napadač promašio dobre prilike / 5. 10. 2022.

Samo dva minuta kasnije, srpski napadač se ponovo našao u šansi. Odlično je kombinovao sa saigračem iz reprezentacije, Filipom Kostićem, ali je šutirao pored gola.

Prvi pogodak videli smo u 35. minutu kada je Adrijen Rabio poslao pas ka Anhelu Di Mariji, a ovaj mu fenomenalno vratio, te je Francuz iz neposredne blizine neodbranjivo šutirao.

RABIO NAČEO MAKABI: Sjajna saradnja Di Marije i francuskog veziste / 05.10.2022.

Vođstvo je duplirano u 50. minutu, a strelac je bio Dušan Vlahović. Anhel Di Marija je sa svoje polovine poslao fenomenalan pas ka sprskom napadaču, koji je istrčao sam pred golmana gostiju i rutinski zatresao mrežu za 2:0.

VLAHOVIĆ RUTINSKI POGAĐA: Strašna asistencija Di Marije i sigurna egzekucija srpskog napadača

Samo deset minuta kasnije, Vlahović je postigao i drugi pogodak, ali je on poništen. Ponovo je u ulozi asistenta bio Di Marija, ali je bivši napadač Partizana i Fiorentine bio u milimetarskom ofsajdu, što je pomoćni sudija odmah uočio i signalizirao glavnom.

MILIMETARSKI OFSAJD: Vlahoviću poništen drugi gol protiv Makabija / 05.10.2022.

Delovalo je da će Juventus rutinski slaviti protiv tima iz Haife, ali nije bilo tako. U 75. minutu je Dean David stigao do lopte pre Vojčeha Ščešnog, koji je zaista nepotrebno istrčao i ostavio prazan gol, pa fudbaleru gostiju nije bilo teško da prosledi loptu u nebranjenu mrežu.

MAKABI POKAZAO ZUBE: Greška Ščešnog i pogodak Davida / 05.10.2022.

Ipak, konačan rezultat postavio je Rabio u 83. minutu. Anhel Di Marija je centrirao iz kornera na prvu stativu, odakle je Francuz idealno zahvatio loptu glavom i tako ponovo doneo dva gola prednosti Juventusu. Bila je ovo treća asistencija za Di Mariju na meču.

DRUGI GOL RABIOA MAKABIJU: Di Marija kompletirao het-trik asistencija / 05.10.2022.

U narednom kolu ova dva tima će se sastati u Haifi.

Sastavi:

Juventus: Ščešni, Kvadrado (od 67. Kvadrado), Bremer, Danilo, De Šiljo (od 46 Sandro), Mekeni, Rabio, Paredes (od 85. Mireti), Di Marija, Kostić (od 66. Lokateli), Vlahović (od 73. Kin)

Makabi: Koen, Sandrgen, Sek, Batubinsika, Goldberg, Kornud (od 60. Haziza), El Fazaz (od 84. Rukavica), Šeri, Fani (od 72. Fani), Čibota (od 60. Adzili), Pijero (od 72. David)

KRAJ, Juventus - Makabi 3:1

kraj

90' Omer Adzili od svog ulaska u igru pravi velike probleme domaćinu. Ponovo je pogodio stativu u 90. minutu, da bi nekoliko trenutaka kasnije još jendom dobro šutirao, ali je Ščešni uspeo da odbrani.

88' Veliku šansu imao je Mois Ken, ali je loše šutirao i golman Makabija je lako otklonio opasnost.

83' Goooool! Adrijen Rabio postiže svoj drugi pogodak na meču. Anhel Di Marija je centrirao iz kornera na prvu stativu, odakle je Francuz idealno zahvatio loptu glavom i tako ponovo doneo dva gola prednosti Juventusu. Bila je ovo treća asistencija za Di Mariju na meču.

81' Stativa! Gosti su deset minuta pred kraj imali priliku da dođu do izjednačenja. Adzili je na sjajan način izveo slobodan udarac, ali je lopta pogodila spoljni deo desne stative i odbila se u gol aut.

75' Gooool! Makabi je smanjio na 2:1. Dean David je stigao do lopte pre Vojčeha Ščešnog, koji je zaista nepotrebno istrčao i ostavio prazan gol, pa fudbaleru gostiju nije bilo teško da prosledi loptu u nebranjenu mrežu.

73' Mois Kin je zamenio Dušana Vlahovića.

66' Manuel Lokateli je zamenio Filipa Kostića.

64' Vlahović je uspeo po drugi put da zatrese mrežu izraelskog tima, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji, što je pomoćni sudija odmah primetio i signalizirao glavnom.

59' Sjajna šansa za Vlahovića, ali ovaj put nije bio precizan. Ponovo je Di Marija poslao sjajan pas, ali je centarfor Juventusa nekako nonšalantno šutirao i golman je uspeo da odbrani.

50' Goooooool! Dušan Vlahović! Anhel Di Marija je sa svoje polovine poslao fenomenalan pas ka sprskom napadaču, koji je istrčao sam pred golmana gostiju i rutinski zatresao mrežu za 2:0.

46' Drugi deo je počeo, Makabi je krenuo sa centra.

poluvreme

45' Prvo poluvreme je završeno.

41' Stali su na noge domaći i deluje kao da im je pao teret sa leđa.

35' Gooool! Adrijen Rabio dovodi Juventus u vođstvo. Sjajno je sarađivao Francuz sa Di Marijom, koji ga je odlično uposlio, a Rabio šutirao neodbranjivo pod prečku.

33' Ritam je potpuno opao, nema opasnosti ni na jednoj ni na drugoj strani.

22' Izabranici Masimilijana Alegrija nisu više tako opasni, igra se znatno smirila.

13' Ponovo je sjajnu šansu imao Juventus. Odlično su kombinovali Kostić i Vlahović, ali je levonogi centarfor šutirao pored gola.

11' Veliku priliku za domaće imao je srpski reprezentavac, Dušan Vlahović. Kvadrado je odložio povratnu loptu za bivšeg napadača Partizana i Fiorentine, koji je dobro šutirao, ali nedovoljno snažno te je golman gostiju uspeo da odbije loptu u korner.

7' Prve nevolje za Juventus, Abu Fani je napravio oštar start nad Anhelom Di Marijom, koji je ostao da leži na travi. Ipak, nastavio je igru Argentinac, ali je pitanje koliko će izdržati.

1' Meč je počeo, početni udarac sa centra izveli su domaći i odmah krenuli u napad, međutim, Kvadrado je oboren kraj aut linije i dosuđen je prekršaj.