MINIMALAC INTERA PROTIV BARSE: Čalhanoglu doneo vrednu pobedu Inzagiju

Čalhanoglu
Tanjug/(AP Photo/Luca Bruno)
Italijanski stručnjak vadi ekipu iz crne serije

Inter je u trećem kolu grupne faze Lige šampiona na svom stadionu došao do tri boda pošto je savladao Barselonu minimalnim rezultatom - 1:0.

Barselona je pre početka meča bila blagi favorit na papiru, ali opšte je poznato da to u fudbalu ništa ne znači. Na samom startu meča su gosti bili za nijansu opasniji rival, međutim nisu uspevali da ozbiljnije ugroze Onanu.

Prvi dobar pokušaj na meču videli smo u 9. minutu, kada je Hakan Čalhanoglu natrčao na jedan odbitak i oprobao svoj udarac sa 30 metara. Međutim, Ter Štegen je bio dobro postavljen i uspeo je da odbije loptu u korner.

Taman kada se činilo da će se na poluvreme otići bez pogodaka, domaći su došli do vođećeg, a ispostaviće se i pobedonosnog gola. Čalhanoglu se namestio i odlično šutirao sa nešto manje od 20 metara i pogodio ''malu mrežu''. Serhio Buskec je uklizao, ali je kasnio, tako da je Inter na pauzu otišao sa golom prednosti.

ČALHANOGLU MATIRAO TER ŠTEGENA: Vezista Intera pogodio za distance / 04.10.2022.

U drugom poluvremenu je Barselona dosta napadala, ali nikako nije uspevala da stvori pravu priliku.

Međutim, greška Onane je u jednom momentu mogla skupo da košta Inter, ali je talentovani golman imao dosta sreće. Naime, Osman Dembele je probio Dimarka po desnom boku, a potom poslao centaršut pred gol domaćina, gde je Onana loše reagovao i lopta se odbila do Pedrija, kome nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu. Ipak, sudija je nakon intervencije iz VAR sobe utvrdio da je lopta pogodila Ansua Fatija u ruku i pogodak je poništen.

PONIŠTEN GOL PEDRIJA: Fatija lopta pogodila u ruku, sudija doneo odluku uz VAR / 04.10.2022.

Do kraja su izabranici Ćavija Ernandeza na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je Inter pokazao da je veoma iskusna i kvalitetna ekipa, te je bez mnogo problema sačuvala svoju teško stečenu prednost.

U narednom kolu ovi timovi će se sastati na ''Kamp Nou''.

Uživo, Inter - Barselona 1:0

kraj

90' Utakmica je produžena osam minuta.

85' Barselona konstantno napada, ali nije uspela da stvori dovoljno kvalitetnu šansu.

76' Gužva u šesnaestercu Intera, nastalo je koškanje. Epilog je žuti karton za Lautara Martineza.

68' Poništen pogodak! Nakon VAR asistencije utvrđeno je da je lopta pre pogotka zakačila Ansua Fatija po ruci.

67' Gooool! Strelac je Pedri. Osman Dembele je probio Dimarka po desnom boku, a potom poslao centaršut pred gol domaćina, gde je Onana loše reagovao i lopta se odbila do Pedrija, kome nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu.

61' Veliku šansu imao je Osman Dembele. Krilni napadač Barselone je šutirao iz neposredne blizine sa leve strane, ali je pogodio stativu.

54' Katalonci polako ulaze u nervozu, dok Inter iskusno čuva loptu, ali i vreme.

45' Drugi deo je počeo, Inter je izveo početni udarac.

poluvreme

45+2 Gooool! Hakan Čalhanoglu se namestio i odlično šutirao sa nešto manje od 20 metara i pogodio ''malu mrežu''. Serhio Buskec je uklizao, ali je kasnio, tako da će Inter sa golom prednosti na poluvreme.

44' Ritam znatno opao, deluje da oba tima jedva čekaju poluvreme.

36' Dembele za sada najopasniji u redovima Barselone, ali su defanzivci domaćih dovoljno čvrsti.

29' Korea zatresao mrežu Barselone, ali je pre toga bio u ofsajd poziciji. Lepo se izvukao Argentinac, ali je pas kasnio za delić sekunde.

24' Ništa od penala, prethodno je bio ofsajd.

22' Potencijalni penal! Korea je grudima pokušao da spusti loptu pored Garsije kojeg je lopta pogodila u ruku, međutim sudija to nije video i Barselona je krenula u kontru. Dembele je na sjajan način prešao 60 metara, a potom uposlio Rafinju koji je izblokiran. Sada se gleda VAR.

20' Odličnu priliku imao je Inter, ali je Pedri fantastično pratio akciju i na kraju otklonio opasnost. Potom su domaćini izveli korner, ali je Dimarko loše šutirao i lopta je završila u gol autu.

12' Markos Alonso je pokušao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla daleko pored gola.

7' Prvo uzbuđenje na meču videli smo već u sedmom minutu. Lopta je uz dosta sreće došla do Hakana Čalhanoglua, koji je snažno šutirao sa 30 metara, ali Ter Štegen poslao loptu u korner.

1'Meč je počeo, gosti su izveli početni udarac

Sastavi:

Inter: Onana, Škrinjar, De Fraj, Bastoni, Darmijan, Barela, Čalhanoglu, Mkhitarijan, Dimarko, Korea, Martinez

Barselona: Ter Štegen, Roberto, Kristensen, Garsija, Alonso, Buskec, Gavi, Pedri, Rafinja, Dembele, Levandovski