POTPUNA DOMINACIJA NAPOLIJA: Poniženje Ajaksa u sred Amsterdama

napoli
Tanjug/(AP Photo/Peter Dejong)
Dušan Tadić zaradio isključenje u 73. minutu

Napoli je u Amsterdamu potpuno nadigrao i ubedljivo pobedio Ajaks rezultatom 6:1 u okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Iako je domaćin prvi došao do gola, u nastavku su izabranici Lućana Spaletija ubacili u ''petu brzinu'' i pregazili protivnika.

Vodeći pogodak bio je delo Mohameda Kudusa u devetom minutu. Tejlor je uposlio tamnoputog napadača, koji se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Ipak, manje od 10 minuta kasnije Napoli je izjednačio. Igrao se 18. minut kada je Olivera proigrao Đakoma Raspadorija, a ovaj zatresao mrežu domaćina.

Drugi gol smo videli u 33. minutu, kada je Kviča Kvarackelija centrirao sa desnog boka na drugu stativu, gde se našao Di Lorenco i odličnim udarcem glave postigao pogodak.

Delovalo je da će to biti rezultat sa kojim će se otići na poluvreme, ali da tako ne bude pobrinuo se Pjotr Zijelinski. Igrao se 45. minut, a u ulozi asistenta bio je ponovo sjajni Angisa.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već dva minuta po nastavku igre. Đakomo Raspardoeri je u 47. minutu pogodio za 4:1, dok je Angisa upisao svoju drugu asistenciju.

Nakon dva pogotka, Raspadori se upisao i u asistente. Kviča Kvarackelija je u 63. minutu dobio pas unutar kaznenog prostora, a potom rutinski savladao Remka Pasvera.

Srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa, Dušan Tadić, bio je vidno nezadovoljan partijom svog tima, te je usled nervoze dobio drugi žuti karton. Dok je primao loptu u 73. minutu rukom je zakačio Eljifa Elmasa, što nije promaklo arbitru, koji je pokazao Tadiću put u svlačionicu.

Konačan rezultat postavio je Đovani Simeone u 81. minutu na asistenciju Tongaja Ndombelea.

U narednom kolu ove dve ekipe će se sastavi u Napulju.