13.11.2022. • 15:26

ZVEZDA SE NAMUČILA U SURDULICI: Lukavi Katai u nadoknadi slomio Radnik

Crvena zvezda/Facebook/Nikola Mitić
Crveno-beli tek u nadoknadi pobedili Suduličane 2:1

Crvena zvezda nije ponovo zastala u Surdulici, hrabri Radnik je u 19. kolu Mozzart bet Superlige odolevao šampionu sve do nadoknade kada je Aleksandar Katai drugim golom iz slobodnog udarca doneo pobedu 2:1 (0:1) za miran zimski san. Ponovo su kao i prošle sezone Surduličani bili na pragu da otkinu bodove šampionu jer je Miloš Spasić ponovo pogodio mrežu Borjana kao i pre godinu dana, ali šampion je imao lucidnog i spretnog "Magika" Kataija koji je sa dva gola potpisao trijumf za veliku prednost.

Crvena zvezda je igrača bez Gelora Kange, Aleksandra Pešića, Osmana Bukarija i Milana Rodića, ali je bila rešena od starta da dođe do pozitivnog rezultata. Domaćin se dobro i organizovano branio, vrebao je šansu iz kontre i prekida, bio opasan u dva-tri navrata i potpuno bez sreće u 35. minutu. Zapaženi i rastrčani Kings Kangva je šutirao sa 17 metara, lopta se od bloka odbila do Aleksandra Kataija koji je za razliku od dve situacije do tada sa osam metara rutinski savldao vrlo dobropg Vujanca i doneo lieru prednost na poluvremenu.

Milan Borjan je sjajno u 22. minutu zaustavio udaraca glavom Danoskog posle kornera i to je bila i najbolja prilika za domaćina. Solidni Azarov, ka Katai (tri puta), Mustafa pretili su domaćinima bezuspešno jer je Vujanac branio sve što je bilo do njega.

Uzdao se Radnik u kontru i posle tri minuta u nastavku uspeo je da izjednači. Miloš Spasić se stuštio po levoj strani, sustigao ga je Mijailović, ali nije uspeo da ga zaustavi pa je krilni napadač domaćina iskosa matirao Borjana. Pretplatio se Spasić na golove Zvezdi, bio je strelac i prošle godine u senzacionalnoj pobedi Surduličana od 2:1.

Napala je Zvezda, pokušavali su preko krila, klroz sredinu, pretili iz prekida. Međutim, Radnik se odlično branio i odolevao, a u 78. minutu preko Duronjića propustio veliku priliku za preokret. Šutirao je krilni napadač sa 13 metara tik pored stative.

Morao je Ben bolje da iskoristii zicer u finišu, kao i da Mitrović sa pet metara bude precizniji, ali gosti jednostavno nisu imali ni dovoljno svežine, ni koncentracije da osvoje sva tri boda kroz igru. Jesu iz prekida, kada je Katai sa 17 metara lukavo šutirao i iznenadio Vujanca pogodivši nejgov ugao. Teška pobeda crveno-belih.

Uživo, Radnik - Crvena zvezda 1:2

Drugo poluvreme

90+7. minut: kraj, pobeda Zvezde

93+3. minut GOOL, vodi Zvezda 1:2, strelac Aleksandar Katai. "Magiko" je iz slobodnog udarca sa 17 metara lukavo izveo prekid i pogodio je golmanom ugao. Vujanac je krenuo u pogrešno stranu.

90. minut: napada Zvezda stihijski i ne uspeva da probije odbranu domaćina koji se bliži osvajanju velikog boda. Sedam minuta nadoknade.

83. minut: Mustafa je bio u prodoru, ušao je šesnaesterac a zatim je pokušao da iscenira penal i zasluženo je "počašćen" žutim kartonom.

78. minut: velika šansa za Duronjića da šokira crveno-bele. Dobro je skočio Bogdanović, loptu je prbacio u prazan prostor, a Duronjić je sa 13 metara šutirao tik pored stative. U kotri je Ben imao zicer, ali se domaćin odbranio.

75. minut: ofanziva gostiju bez prave šanse, Radnik je imao slobodan udarac na 20 metara, Rustemović je šutirao preko prečke.

68. minut: Srnić je dobio loptu od Azarova u šesnaestercu, pao je i sudija Minaković je procenio da faula nije bilo. Srnić je dobio žuti karton.

63. minut: Oreščanin je nepotrebno napravio faul nad Mustafom na 17 metara od gola. Ben je iz prekida šutirao preko gola.

60. minut: Zvezda je u ofanzivi, trener Milojević je na teren poslao Bena, ali nema dovoljno dobrih napada da se ugrozi Vujanac.

55. minut: iznenadio je Radnik goste na startu drugog dela koji napadaju ali bez dobrog završnog pasa.

48. minut GOOL, Radnik uznedačio na 1;1, strelac Miloš Spasić. Spasić se stuštio u kontri po levojk strani, sustigao je Mijailović, ali se okliznuo, pa je krilo domaćina matirao Borjana.

Počeo je drugi deo meča, umesto Ivanića na terenu je Stefan Mitrović.

Prvo poluvreme

45.+2 minut: kraj prvog dela, Zvezda je golom Kataija stekla prednost, domaćin se dobro držao u prvih 45 minuta.

35. minut GOOL, vodi Zvezda 0:1, strelac Aleksandar Katai. Šutirao je Kangva sa 17 metara, lopta se od bloka odbila do Kataija koji je sa osam metara lako pogodio. Osmi gol Kataija.

30. minut: Azarov danas igra dosta dobro, njegov veoma dobar centaršut Katai glavom nije uspeo da prosledi u mrežu sa šest metara.

25. minut: odličan udarac Kataija sa 15 metara iskosa, ali Vujanac je danas veoma dobar.

22. minut: tri vezana kornera za domaćina doneli su i prvu veliku šansu. Rustemović je odlično izveo prekid, Danoski je na prvoj stativi dobro šutirao, ali je Borjan sjajno intervenisao.

15. minut: Domaćin se za sada dobro brani, čeka neke situacije iz kongtre kako bi preko Danoskog I Duronjića ugrozili odbranu gostiju. Probali su u dva navrata, bez uspeha. Zvezda posle početne inicijative napravila je odličnu akciju, Kangva je ostavio loptu Kataiju na 10 metara, ali je on bio izblikiran u idealnoj poziciji.

5. minut: Zvezda je očekivano u ofanzivi na startu, King Kangva je imao lep solo prodor, ušao je na pet metara iskosa od gola, ali se odlučio da asistira umesto da šutira, pa su domaćini otklonili opasnost. Pokušali su zatim Azariv sa 25 metara, pa Milunović posle kornera, Vujanac je bio odlično postavljen.

Meč je počeo, Zvezda igra bez Pešića, Rodića, Kange, Bukarija, ali traži pobedu za uspešno okončanje jesenjeg dela šampionata. I domaćin je bez nekoliko važnih igrača.

Radnik - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Strelci: Spasić u 48. za Radnik, a Katai u 35. i 90+3. minutu za Zvezdu. Stadion: Radnika. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Nenad Minaković.

RADNIK: Vujanac – Sadik, Oreščanin, Petrović (od 82. Velikić), Rustemović – Stojanović, Marong (od 65. Subotić) – Spasić, Danoski, Duronjić – Kunić (od 72. Bogdanović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković (od 86. Gobeljić), Dragović, Milunović, Azarov – Mijailović (od 86. Sanogo), Kangva (od 66. Srnić) – Mustafa, Ivanić (od 46. S. Mitrović), Katai – Mijatović (od 57. Ben).