REMI SPARTAKA I JAVORA: Vesnić najavio bolje dane Lučanaca

Lučani
(MN PRESS)
Mladost je savladala Radnik rezultatom 3:2 golom u 89. minutu

U 6. kolu Mozzart Bet Superlige Mladost je upisala je prvu pobedu u sezoni, Lučanci su savladali Radnik koji trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli.

Gosti iz Surdulice su poveli evrogolom Davora Nedeljkovića. Šutem sa 30 metara matirao je golmana Samčovića. Milan Bojović je iz penala izjednačio, a Đorđe Gordić nakon duplog pasa sa saigračem doneo vođstvo domaćinu.

Vasilije Janjić je u 85. minutu zatresao sopstvenu mrežu za 2:2, međutim, pet minuta kasnije rezervista Mihajlo Vesnić postigao je prvi gol u Superligi. Loptu mu je dodao Bojović, udarcem sa 20 metra rešio je pobednika.

Spartak i Javor odigrali su 2:2 u Subotici. Domaćin je dva puta vodio. Srećklović je načeo mređu gostiju u 14. minutu. Na dodavanje Šimure, kapiten Spartaka postao je najbolji strelac tima sa tri pogotka.

Sredinom poluvremena Gigić se našao na pravom mestu i sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu - 1:1. U 30. minutu novo vođstvo domaćina, u akciji su učestvovali Bjelović i Obradovič, a Todoroski smestim loptu u mrežu - 2:1.

Konačan ishod i peti meč u nizu Javora bez poraza doneo je revervista Eliomar Silva na aistenciju Luke Gojkovića.