24.01.2023. • 18:30

PRIJATELJSKI MEČEVI: Pobede Mladosti i Napretka u Turskoj

(MN PRESS)
Srpski klubovi bolji od Bugara i Ukrajinaca

Mladost iz Lučana i Napredak danas su na pripremama u Turskoj zabeležili pobede. Lučanci su nadigrali bugarsku Lokomotivu iz Plovdiva 3:1, dok su Kruševljani bili uspešniji od Vorskle 1:0.

Lučanci su danas odigrali veoma kvalitetan meč, dominirali su protiv bugarskog prvoligaša tokom većeg dela utakmice, a blistao je Nikola Jojić koji je postigao dva pogotka u 29. i 47. minutu, dok je iskusni Marko Mirić pogodio u 45. minutu. Sorga je sedam minuta pre kraja ublažio poraz. Mladost je do sada ređala samo pozitivne rezultate u Turskoj, pobedili su Slaviju iz Sofije (2:1), Legnicu (3:2), Rasing Union (2:1), Lokomotivu iz Plovdiva (2:1) i remizirali protiv Partizana (2:2).

Napredak je nastavio da pobeđuje bez primljenog gola. Posle Tisakečkea (2:0) i Šamahlija (1:0), danas je pobeđena ukrajinska Vorskla 1:0 i to golom Nemanje Krstića u 50. minutu iz penala. Najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom jednog od defanzivaca rivala. Mogli su Ukrajinci i do remija, imali su penal u 67. minutu koji je golman Vladimir savić uspeo da odbrani.

Kruševljanima ostaje još poslednja utakmica protiv Aktobea, a danas su igrali u sastavu: Petrić, Đeković, Kerkez, Mršić, Prijović, Krstić, Stanković, Ljubomirac, Knežević, Bastajić, Matić. U nastavku su šansu dobili: Savić, Vukajlović, Zogović, Laban, Šarić, Đ. Jovanović, S. Jovanović, Rosnup, Putinčanin.