19.01.2023. • 16:10

PRIJATELJSKI MEČ: Vukić za remi TSC protiv Debrecina

(MN Press)
Mađari vodili, ekipa iz Bačke Točole izjednačila

TSC iz Bačke Topole zabeležila je i drugi remi na pripremama u Turskoj. Superligaša iz Bačke Topole remizirao je 1:1 (0:1) protiv mađarskog Debrecina, koji sa klupe predvodi srpski trener Srđana Blagojević, a čije boje brane i doskorašnji kapiten Novog Pazara Stefan Lončar, ali i čuveni  Mađar Balaž Džudžak.

Imao je TSC inicijativu u prvom delu, ali prvi su do gola u 32. minutu stigli Mađari. Petrović je poslao loptu Veljku Iliću koju mladi golman nije uspeo da iskontroliše, Bence Šoš je prosledio u nebranjenu mrežu i tako doneo prednost svom timu.

Agilnija igra TSC-a donela je izjednačenje u 58. minutu. Đakovac je odlično proigrao Vukića koji je pogadio iz dva pokušaja. Do kraja meča ekipa Žarka Lazetića nije uspela da stigne i do preokreta.

TSC je igrao u sastavu: V. Ilić, Stojković, Antonić, Cvetinović, Petrović, Stojić, Radin, Đakovac, Jovanović, Ratkov, L. Ilić. Igrali su još: Cvetković, Ćalušić, Vukić, Kuveljić, Rašid, Tomanović, Krpić, Čolić, Krstić

Naredni meč tim iz Bačke Topole igra 23. januara a protivnik je beogradski Partizan.