TUFEGDŽIĆ ZA ARENU: Publika u Pazaru i Kragujevcu zaslužuje Superligu

Tufegdžic
(MN Press)
Ofanzivac Spartaka istakao da se fudbal igra zbog navijača

Jedan od najboljih fudbalera subotičkog Spartaka, Lazar Tufegdžić, je u studiju TV Arena sport sumirao utiske i komentarisao već skoro završenu sezonu.

U prethodnom kolu pobeđena je Kolubara rezultatom 2:1, a vodeći pogodak postigao je upravo Tufegdžić i to u prvom minutu:

''Pobeda protiv Kolubare nam mnogo znači i sada imamo sve u našim rukama, da obezbedimo opstanak u Superligi Srbije. Otvorili smo odlično utakmicu, gol koji sam dao nam je mnogo značio u nastavku. Posle izjednačujućeg gola je bilo dosta tenzije i bili smo nemirni, ali kada smo postigli drugi pogodak sve je bilo lakše. U poslednje vreme obraćamo pažnju na ofanzivne prekide i evo isplatilo nam se''.

Potom je pohvalio igre Crvene zvezde i Partizana, a potom i otkrio da li misli da će Zvezda zadržati prednost do kraja:

''I Partizan i Zvezda su tokom čitave sezone bili dobri i u Evropi i u prvenstvu. Crno-beli su u prvom delu imali i prednost, ali u nastavku je Zvezda uspela da preokrene situaciju. Da li se to desilo zbog nekog nedostatka u stručnom štabu ili igračkom kadru Partizana, to ne znam. Sada mislim da su mnogo veće šanse da Zvezda osvoji titulu, nego Partizan'', rekao je popularni ''Tufa'', pa istakao kojim klubovima predviđa opstanak a kojima ispadanje:

''Metalac  je već sada u jako teškoj situaciji i mislim da će direktno ispasti u niži rang. Proleter je dosta zakomplikovao ovim porazom u Kragujevcu, verujem da će Novi Pazar i Radnički ostati u ligi. Fudbal se igra zbog navijača a tamo su tribine non stop popunjene i zaslužuju da ostanu u elitnom rangu''.

Ove sezone je na trideset prvenstvenih mečeva postigao osam pogodaka i upisao pet asistencija, ali ne planira da i sledeću sezonu provede u Srbiji:

''Moje želje su da idem preko i nadam se da će se ostvariti, čekamo taj prelazni rok pa ćemo videti. U slučaju da ne bude odgovarajućih ponuda, ostaću naravno u Subotici''.