13.05.2022. • 20:23

RADNIČKI OSTAO U TRCI ZA EVROPU: TSC poražen u Nišu

(MN Press)
Kasalica i Jovanović za veliko slavlje domaćina

Radnički je u Nišu savladao TSC rezultatom 2:0 u okviru 36. kola Linglong Superlige Srbije i tako sačuvao šanse za izlazak na međunarodnu scenu naredne sezone.

Domaći su dobro otvorili meč i do vođstva došli već u 18. minutu kada se iskusni Filip Kasalica odlično snašao pred golom gostiju i zatresao mrežu za 1:0. Veoma interesanta bila je Kasalicina proslava gola, koja asocira na sutrašnje finale Evrovizije.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 89. minutu. Neposredno pre toga TSC je mogao do izjednačenja nakon pokušaja Čalušića, ali do toga nije došlo, već je gol postignut na drugoj strani. Lazar Jovanović je iskoristio loše izbacivanje lopta golmana TSC-a, Nenada Filipovića, a potom prevario Čalušića i sa nekih tridesetak metara pogodio nebranjeni gol.

U narednom kolu Radnički gostuje Partizanu 21. maja, dok će TSC dočekati Vojvodinu istog datuma.

Pozicija Nišlija na kraju zavisiće i od rezultata Voždovca koji ima dva boda zaostatka u odnosu na njih, ali i utakmicu manje.